Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Poranny komentarz: Opór na PKO kluczem do WIG20

Autor: DM IDMSA (Piotr Kaczmarek)
Dodano: 14-01-2010 09:03

Po wtorkowym spadku indeksu największych spółek będącym odzwierciedleniem zniżek w Europie, środowa sesja przyniosła odreagowanie. Mimo niskiego otwarcia, WIG20 najpierw systematycznie odrabiał straty, a potem wyszedł nad kreskę kończąc dzień 0,38% wzrostem. Obroty były niewielkie, co wraz z ruchem cenowym wpisuje się w widoczny od początku stycznia ruch boczny.

Podobnie jak wczoraj należy założyć, że w ramach aktualnej konsolidacji kluczowy jest poziom wsparcia 2420 punktów. Utrzymywanie się powyżej niego daje szanse na kolejny, dynamiczny atak popytu. Oporem do przełamania jest szczyt 2480 punktów, cel to nawet 2600 punktów, a ewentualnej fali wzrostowej mogą przewodniczyć banki z PKO BP na czele. Bankowy gigant cały czas trzyma się blisko kluczowego oporu 39 zł. Wkrótce przekonamy się, czy inwestorom uda się sforsować tę barierę.

Na szerokim rynku bardzo pozytywnie zachowały się akcje Vistuli, które przełamując poziom oporu wygenerowały techniczny sygnał kupna potwierdzony zwiększonym obrotem. Najbliższe opory to 2,50 i 2,65 zł i tam kurs powinien się cofnąć lub przynajmniej zatrzymać. W optymistycznym wariancie akcje mogą dotrzeć do 2,80 i 3,27 zł. Załamaniem pozytywnych sygnałów byłoby zakrycie wczorajszej dziennej świeczki, a najbliższe wsparcie to 2,29 zł.

Wieczorem w USA opublikowana została Beżowa Księga, która jest opisem aktualnej sytuacji gospodarczej w poszczególnych rejonach Stanów. Raport wykazał pozytywne tendencje w gospodarce, co zostało pozytywnie przyjęte przez inwestorów, choć rynek akcji w dużej mierze już to zdyskontował poprzez swoje wzrosty. Najbliższe kilkanaście sesji powinno przynieść więcej zmienności ze względu na raporty finansowe kluczowych spółek ze Stanów, w tym dużej części instytucji finansowych. W przeciwieństwie do raportów makro, w przypadku wyników można oczekiwać dużo więcej niespodzianek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021