Bogdanka wypłaci dywidendę

Bogdanka wypłaci dywidendę
Bogdanka to najlepsza polska kopalnia Fot. mat.pras.

Obradujące 23 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Wegla Bogdanka podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku netto za 2021 rok i wypłaty dywidendy.

Bogdanka wypracowała w roku 2021 zysk netto w wysokości prawie 291, 6 mln zł. Z tego 85 mln zł trafi na dywidendę, dokładnie 2,50 złotego na jedną akcję. Pozostała kwota, tj. 206,5 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał rezerwowy spółki.

Dywidendą objęte są wszystkie akcje spółki w liczbie 34 013 590 sztuk.

Jednocześnie ZWZ ustaliło dzień dywidendy na dzień 4 lipca 2022 roku oraz termin wypłaty dywidendy na dzień 20 lipca 2022 roku.

Lubelski Węgiel Bogdanka jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce. Sprzedawany przez spółkę węgiel kamienny energetyczny stosowany jest przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej, cieplnej i produkcji cementu. Odbiorcami są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.

Czytaj także: Bogdanka ma nowy zarząd, ale w starym składzie

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bogdanka wypłaci dywidendę

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.133.27
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!