Zaawansowanie innowacyjnych programów, plany dotyczące fotowoltaiki i wzrost zatrudnienia – o takich kwestiach informuje zarząd Enei w odpowiedzi na pytania akacjonariuszy zadane podczas ostatniego walnego zgromadzenia.
- W kolejnych latach rozważany jest rozwój projektów PV do łącznej mocy 1500–2000 MWp - zapowiedziała Enea w odpowiedzi na pytania akcjonariuszy.
- Udziałowców spółki niepokoił również wzrost zatrudnienia w grupie o ponad 800 osób.
- Enea ujawniła również, że koszty związane z prowadzeniem sprawy z powództwa Fundacji Client Earth. Prawnicy dla Ziemi - wyniosły ćwierć miliona złotych
Zobacz też: Paweł Szczeszek, Enea: Mamy świadomość ,że dzisiaj zmiany w energetyce są potrzebne
- Projekt budowy, we współpracy z KOWR, wielkopowierzchniowych instalacji fotowoltaicznych jestjednym z kluczowych projektów na których zostały oparte założenia transformacji energetycznej GK Enea. Realizując założenia zaktualizowanej w grudniu 2019 roku Strategii GK Eena, w kolejnych latach rozważany jest rozwój projektów PV do łącznej mocy 1500–2000 MWp (scenariusz bazowy/dynamiczny) – czytamy w odpowiedzi spółki.
Zobacz też: Enea bez prezesa, ale z szeregiem wyzwań
Odpowiedź na pytanie, kiedy zostanie sfinalizowany projekt farmy fotowoltaicznej na terenie LW Bogdanka o łącznej powierzchni 55 ha była jednak mniej konkretna. - W 2019 roku trwały szczegółowe analizy m.in. w zakresie wymaganych dla danych terenów decyzji i uzgodnień. O istotnych zdarzeniach związanych z realizacją tego projektu Enea będzie informowała w trybie właściwych raportów - napisała spółka.
Akcjonariuszy interesowały również przyczyny wzrostu zatrudnienia w grupie o 800 osób. - Odchylenie średniorocznego zatrudnienia w okresie 2019 vs 2018 wyniosło 811 etatów, w tym w Grupie Kapitałowej LW Bogdanka 341 etatów, z czego większość stanowią stanowiska robotnicze. W pozostałych spółkach Grupy Kapitałowej Enea zmiana zatrudnienia dotyczy głównie procesów podstawowych i związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa produkcji energii elektrycznej, wzmocnieniem funkcjonowania operacyjnego opartego na własnych pracownikach w związku z przejmowaniem przez spółki Grupy Kapitałowej Enea nowych zadań (Enea Bioenergia sp. z o.o. - przejęcie obszaru Ubocznych Produktów Spalania, Enea Połaniec Serwis sp. z o.o. – jako wsparcie dla procesów technicznych) – odpowiada poznański koncern.
- Pracownicy przyjęci do spółek Grupy Kapitałowej zastąpili funkcjonalnie usługi zewnętrzne firm outsourcingowych. Przekłada się to na realizację celów wynikających ze strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Enea – dodaje, podkreślając, że do stanowisk nierobotniczych zaliczają się również stanowiska specjalistyczne, a nie tylko administracyjno-biurowe.
Enea ujawniła również, że koszty związane z prowadzeniem sprawy z powództwa Fundacji „ClientEarth Prawnicy dla Ziemi” wyniosły niemal ćwierć miliona złotych (284,53 tys. zł netto). Przypomnijmy, że Fundacja ClientEarth domagała się uznania nieważności uchwały zezwalającej na inwestycje w projekt budowy Ostrołęki C i sąd przyznał jej rację.