W rozmowie z portalem WNP.PL Jacek Boroń, prezes Węglokoks Energia, wskazuje, że dla spółki istotna jest realizacja inwestycji, w tym kwestie modernizacyjne. - Zarówno dotyczy to naszych źródeł, jak i projektów z zakresu walki ze smogiem oraz likwidacji tzw. niskiej emisji - zaznacza Jacek Boroń.
Grupa Kapitałowa Węglokoks Energia składa się z trzech spółek o wieloletnim doświadczeniu w zakresie wytwarzania i dystrybucji ciepła, a także, w przypadku spółki ZCP Carbo-Energia wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej.
Czytaj także: Walczyć ze smogiem, ale mądrze
Długość sieci ciepłowniczej spółek należących do Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia wynosi ponad 200 km. Roczna sprzedaż to 2,1 mln gigadżuli, natomiast moc zamówiona 350 megawatów.
Zobacz cały wywiad z prezesem Jackiem Boroniem, prezesem Węglokoks Energia.