Karlikowski: Inwestycja w Stalowej Woli to odpowiedź na zapotrzebowanie firm

Karlikowski: Inwestycja w Stalowej Woli to odpowiedź na zapotrzebowanie firm
W stalowowolskim parku będzie zarówno farma fotowoltaiczna, jak i wiatraki, powstanie też magazyn energii oraz centrum serwisowe w zakresie OZE. fot. unsplash.com (ilustracyjne)
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP
  • Dodano: 18-03-2023 07:11

Inwestycja w Stalowej Woli to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie firm z parku inwestycyjnego. Dla coraz większej liczby firm dostępność do zielonej energii jest wymogiem, aby zainwestowały w danym miejscu – powiedział prezes PGE Energia Odnawialna Marcin Karlikowski.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

PGE Energia Odnawialna (PGE EO) zamierza uruchomić instalacje OZE o łącznej mocy blisko 100 MW na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola. Powstać ma też magazyn energii oraz pierwsze w regionie centrum serwisowe. Inwestycja kosztować będzie ok. 400 mln zł.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Karlikowski: Inwestycja w Stalowej Woli to odpowiedź na zapotrzebowanie firm

  • Jean Grimaud 2023-03-19 12:42:35
    Klienci chcą dostawy stabilnej energii całorocznie, także w wieczorne szczyty energetyczne po zachodzie słońca. Z tego między innymi powodu dzicy XIX kapitaliści, którzy co jak co, ale szmal umieli liczyć zrezygnowali z darmowej energii i postanowili płacić za węgiel. Oszaleli? Przecież żaglowce pływały za darmo, a oni chcieli płacić... Jednak przestoje z powodu braku wody w rzekach były wielomiesięczne, czas dostawy towarów żaglowcem wielokrotnie dłuższy, niż parowcem, więcej kosztowały pensje żeglarzy, niż koszt paliwa, etc. I od tego czasu nic się nie zmieniło. Klienci nie chcą "darmowego" OZE z wielokrotnie droższymi systemami zabezpieczenia OZE, tylko chcą zwykłego taniego prądu.
  • dde 2023-03-18 18:31:15
    jednoczesnie jest zaorywana elektrownia zbudowana za COP i rozbudowana (poteznie) po wojnie. Bo dawała tani prą, miała elektrofiltry itd. Teraz produkcje robia w Chinach, Indiach, Vietnamie gdzie pala weglopodobnym materiałem a o instalacjach odsiarczajacych , odpylajacych nikt sie nie zajaknie. Byle u nas było czysto, a za płotem... Jestesmy "eko"

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!