Zbliża się kolejny etap prac nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o efektywności energetycznej oraz niektórych innych ustaw. Projekt m.in. nakłada na właścicieli lub zarządców budynków wielolokalowych obowiązek zamontowania do 1 stycznia 2027 ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu oraz poszerza katalog podmiotów objętych systemem świadectw efektywności energetycznej o przedsiębiorstwa paliwowe wprowadzające paliwa ciekłe do obrotu.
- W projektowanej noweli ustawy o efektywności energetycznej przewidziano, że oszczędność energii finalnej uzyskana od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2030 powinna wynosić nie mniej niż 5580 tys. ton oleju ekwiwalentnego.
- Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych ma rozpatrzyć nowelizację ustawy o efektywności energetycznej (II czytanie) na posiedzeniu 10 marca 2021 roku.
- Ustawa ma m.in. przyczynić się do rozwinięcia w Polsce rynku usług w modelu ESCO (Energy Service Company) poprzez określenie, kiedy umowy o poprawę efektywności energetycznej nie skutkują wzrostem długu publicznego.