ML System zbudował elektrolizer wodorowy

ML System zbudował elektrolizer wodorowy
– Docelowo skupiamy się na stworzeniu kompletnej, zielonej technologii wodorowej dedykowanej małym i średnim instalacjom fotowoltaicznym. Będą z nich mogły korzystać domy jednorodzinne i przedsiębiorstwa- komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Shutterstock

Firma ML System zaprojektowała i zbudowała prototyp elektrolizera wysokociśnieniowego do produkcji wodoru, pracującego przy niskim napięciu, co pozwala na integrację z instalacjami fotowoltaicznymi. Obecna wersja urządzenia wytwarza wodór o wysokiej czystości na poziomie 99 proc. - poinformowała spółka.

ML System podał, że w ramach prowadzonych badań zaprojektował i zbudował prototyp elektrolizera wysokociśnieniowego do produkcji wodoru, pracującego przy niskim napięciu, co pozwala na integrację z instalacjami PV.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: ML System zbudował elektrolizer wodorowy

  • Abiogaz yt 2022-05-19 22:42:28
    Wodór można połączyć z biogazem i wytworzyć lepszą mieszankę metanu
  • RAJ JEST BLISKO 2022-05-13 12:20:39
    Jak będzie wyglądać przyszłość, wyobraźmy sobie ok 20 000 MW mocy w wiatrakch na morzu i ok 20 000 MW na lądzie, do tego 30 000 MW w fotowoltaice i 10 000 MW w elektowniach wodnych , do tego kilka dużych elektorolizerow w kraju ktore z nadwyzki produkują wodór dla transportu . Każdy w Polsce jest małym.lub większym szejkiem Energi z oze , a do tego pisiory są zamknięci w Konskich otoczonych murem z drutem pod napięciem z zakazem głosowania i pozbawionych dla ich nezpieczenstwa praw konstytucyjnych ,
  • Mariusz 2022-05-12 13:19:32
    Byle by go nafciarze nie wykończyli... Taka instalacja w każdym domu i samochody na wodór... Przyszłość...
  • Inżynier 2022-05-12 07:49:37
    I co dalej z tym wodorem? Wodór o czystości 99% jest brudny, aby zastosować go choćby w ogniwach paliwowych musi być 1000 razy czystszy (poziom czystości 99,999%). Ten artykuł to stek bzdur i mierny materiał reklamowy.
    • gość 2022-05-12 09:51:26
      Panie Inżynier, tu inżynier. Oczywiście wykorzystanie wodoru w ogniwie byłoby najbardziej technicznie eleganckie ale mogę sobie wyobrazić wykorzystanie go od zaraz do zasilania palników gazowych w kotłach c.o. Wymaga to jedynie niewielkich przeróbek w instalacji (inne uszczelnienia i zabezpieczenia na ozaworowaniu) oraz wymiany lub dołożenia palników (możliwy system tandem). Obie operacje nie stanowią jakiegoś wielkiego wyzwania technicznego, natomiast ilość kotłów gazowych c.o. w Polsce jest znaczna. O problemach gazowych mówić nie muszę, bo kolega je zapewne doskonale zna. Sam pomysł wydaje się być dobrym kierunkiem, jakkolwiek trzeba czasu, żeby to dopracować. Takie magazynowanie energii, czyli Power to Fuel ma ręce i nogi w przeciwieństwie to wszechobecnego trendu akumulatorowego, który wymusza okresową i kosztowną wymianę akumulatorów oraz ich, zmienną w czasie pojemność.
  • Piotr 2022-05-11 21:24:20
    Więcej takich infomarcji. Stwórca dal nam wiele by żyć w zgodzie z naturą, czas udowodnić,że wiemy jak to robić.
    • Piotr 2022-05-12 09:50:49
      Jakiego Stwórcę masz na mysli. Bo jest ich paru w zależnosco od strony świata.?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!