Niemcy rozważają późniejsze odejście od energetyki jądrowej

Niemcy rozważają późniejsze odejście od energetyki jądrowej
Niemcy w czasach kryzysu stawiają na elektrownie węglowe. Czy opóźnią odejście od elektrowni jądrowych? mat. pras.

Rząd Niemiec rozważa możliwość późniejszego, niż pierwotnie zakładano odejścia od energetyki atomowej; zmiana podejścia władz wynika z obaw związanych z zakłóceniami w dostawach gazu z Rosji, szczególnie w miesiącach zimowych - poinformowała w poniedziałek (18 lipca) agencja Reutera.

Trzy pozostałe niemieckie elektrownie atomowe, odpowiadające za 6 proc. produkcji energii w kraju w pierwszym kwartale 2022 roku, mają zostać zamknięte do końca grudnia.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Niemcy rozważają późniejsze odejście od energetyki jądrowej

  • Mariusz 2022-07-19 19:50:28
    Problemem jest nie tylko zamknięcie bardzo sprawnych elektrowni jądrowych, ale też dramatyczna utrata kompetencji. Proces ten zaczął się już pod koniec lat 80-tych. W roku 1990 zmieniono nazwę centrum badawczego w którym pracowałem z Kernforschungsanlage Juelich na Forschungszentrum Juelich, bo wszystko co kojarzyło się z atomem miało bardzo zły odbiór. Potem było już tylko gorzej. W roku 2014 w Forschungszentrum Karlsruhe nie można było dostać jednego Euro na prace nad uranem w kontekście paliwa jądrowego. Ale jeśli się mówiło o projekcie termojądrowym, to problemów nie było. Mnóstwo ludzi odeszło i obecna utrata kompetencji w zakresie energetyki jądrowej może spowodować, że tak dobre niemieckie reaktory jak Konvoi nie będą utrzymywane w eksploatacji, bo nie będzie komu zaplanować ich remontów. Ale w końcu w każdym kraju to obywatele decydują, co im się podoba a co nie. Nawet jeśli te decyzje nie wynikają z wiedzy i przemyśleń tylko z demagogii.
  • Krasawica 2022-07-18 19:36:36
    Co trzeba mieć we łbie, żeby warunki sejsmologiczne RFN porównać do warunków Japonii, leżącej na styku płyt tektonicznych - oraz użyć tej bzdury jako argumentu do uzależnienia RFN od ruskich morderców? To mógł zrobić tylko ruski agent czy też - (...) agentka. Najdziwniejsze jest to, że pomagierzy ruskich morderców z Niemiec, ci potomkowie gestapo, SS i Auschwitz łyknęli tę bzdurę jak bocian żabę, nikt się nie sprzeciwił, wszyscy przyklaskiwali w RFN, na czele z ,,wolnymi" niemieckimi mediami. W efekcie ruscy mordercy mordują, kogo się da, a za obronę musimy płacić my - przecież RFN ani nie ma armii, ani budżetu, pieniędzy, nic, nul zupełny. Biedaki, zagrożone atomem i węglem biedaki z RFN, którym zawsze na ratunek przychodzą wybawiciele-ruscy mordercy...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!