Niewykorzystany potencjał umów cPPA

  • Autor: Artykuł Fundacji RE-Source Poland Hub
  • Dodano: 13-03-2023 15:06

Zbyt mała ilość zielonych mocy wytwórczych to dziś największe ograniczenie przed podpisywaniem umów cPPA w Polsce. Mimo to zainteresowanie kontraktami długoterminowymi cały czas rośnie. Potrzeba stabilnej ceny energii i wzrost konkurencyjności na rynku przyciąga przedsiębiorców, liczących na przyśpieszenie transformacji.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sposoby jak zyskać przechodząc na zieloną energię, zostaną zaprezentowane podczas Konferencji RE-Source Poland 21-22 marca w Warszawie.

 

Przechodzenie firm na zieloną energię to jeden z głównych trendów biznesowych. W nowoczesnej energetyce najważniejszą część odpowiedzi na wyzwania transformacji stanowią odnawialne źródła energii. Są one również odpowiedzią na obecny kryzys energetyczny oraz horrendalnie wysokie ceny energii, które stały się realną barierą rozwoju. 

- Zachodzące zmiany na rynku energii stwarzają coraz więcej możliwości dla firm – dają szansę na lepsze zarządzanie energią, wybór modelu zaopatrywania firmy w energię, co w przypadku wyboru zielonej energii pozwala na obniżenie kosztów, a także wykazanie minimalnego śladu węglowego swojej działalności – podkreśla Szymon Kowalski, wiceprezes Fundacji RE-Source Poland Hub.

 Metody, w jaki firmy mogą przechodzić na zieloną energię zostaną dokładnie zaprezentowane podczas tegorocznej Konferencji RE-Source Poland, gdzie przedsiębiorcy zdobędą praktyczną wiedzę o międzynarodowych trendach, zmieniających się uwarunkowaniach regulacyjnych oraz nowych możliwościach dotyczących finansowania inwestycji przez firmy w Polsce. Eksperci z branży odpowiedzą na pytanie, dlaczego coraz więcej firm decyduje się przechodzić na energię z OZE, w jaki sposób to robią i jak na tym zyskują. Szczególną uwagę wydarzenie poświęca zielonej energii, którą przedsiębiorstwa mogą nabywać w modelu cPPA, tj. korporacyjnych zakupów energii ze źródeł odnawialnych. 

- Kontrakty cPPA stoją w Polsce przed kilkoma wyzwaniami, które generuje dla nich ustawodawca oraz dynamicznie zmieniający się rynek energii. Niezmienne barierą jest niedostateczna ilość odnawialnych źródeł energii, których produkcja jest ograniczana przez m.in. powolny rozwój sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, długotrwałe procedury permitingowe oraz ciągłe blokowanie rozwoju lądowych farm wiatrowych przez zasadę 10H. Dodatkową niepewność inwestycyjną powoduje niestabilny rynek energii oraz niski poziom wiedzy o umowach cPPA – dodaje Piotr Czopek, dyrektor ds. regulacji w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej.

Jednym z budzących największe zainteresowanie spotkań podczas nadchodzącej konferencji RE-Source Poland, jest warsztat dla obiorców energii, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku rozpocząć starania o zakontraktowanie zielonych źródeł wytwórczych zarówno w modelu cPPA, jak również w modelu dzierżawy źródeł wytwórczych. 

Konferencja RE-Source Poland, 21-22 marca w Warszawie, będzie praktycznym przewodnikiem dla przedsiębiorstw jak wykonać zwrot ku tańszej, zielonej energii. To także najlepsze miejsce do spotkań B2B, by nawiązać kontakty biznesowe oraz współprace między nabywcami i dostawcami energii z OZE. Każdego roku liczba uczestników rośnie, tak samo jak liczba poruszanych wątków – dlatego w tym roku konferencja jest dwudniowa, by w pełni wykorzystać potencjał tego wydarzenia.

 

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niewykorzystany potencjał umów cPPA

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.92.114
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!