WIADOMOŚCI

Orlen będzie musiał dopłacić za Energę?

Autor: Ireneusz Chojnacki Dodano: 22-12-2020 22:00 | Aktualizacja: 22-12-2020 22:28
Mimo dwóch wezwań PKN Orlen nie skupił wszystkich akcji Energi
Fot. mat. pras. Energa

Gdański sąd wydał postanowienie o wstrzymaniu wykonania uchwały walnego zgromadzenia Energi o wycofaniu spółki z giełdy na czas trwania postępowania o uchylenie tej uchwały, co wstrzymuje wycofanie Energi z giełdy. Drobni akcjonariusze Energi, którzy złożyli pozwy, walczą o lepsze warunki wyjścia z inwestycji niż zaproponowane w wezwaniu przez PKN Orlen. Jedni oceniają, że „PKN wykorzystuje swoją pozycję w sposób niekorzystny dla drobnych akcjonariuszy”, inni, że „cena zaproponowana przez PKN Orlen w wezwaniu, czyli 8,35 zł za akcję, nie jest ceną godziwą”.

  • - Na dzisiaj jest nas w projekcie ponad 500 osób (ponad 4 mln akcji), z każdym dniem dochodzą nowe - mówi Jan Trzciński, współtwórca projektu „Pokażmy siłę inwestorów Energa”.
  • - Moi klienci byliby w stanie rozważyć wyjście z inwestycji w Energę, jeżeli zostałyby im zaoferowane godziwe warunki rozliczenia tej inwestycji. Zaoferowana cena 8,35 zł za akcję jest ich zdaniem niesprawiedliwa - stwierdza dr Marcin Śledzikowski, radca prawny.
  • Energa nie zgadza się z postanowieniami sądu wstrzymującymi wykonanie uchwały walnego zgromadzenia o wycofaniu spółki z giełdy i zapowiada podjęcie działań prawnych  w celu zmiany tych postanowień.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!