Polska potrzebuje nowej strategii energetycznej

Polska potrzebuje nowej strategii energetycznej
Energetyka oczekuje na aktualizację strategii rozwoju na najbliższe lata mat.pras.

Kiedy po wielu miesiącach analiz i konsultacji branżowych rząd przyjął w lutym 2021 roku założenia "Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku" wydawało się, że został wytyczony azymut działań strategicznych. Miały one doprowadzić do tego, że za 20 lat połowę mocy zainstalowanych w energetyce stanowić będą źródła zeroemisyjne. W ciągu ostatnich miesięcy te założenia niestety legły w gruzach.

  • Tęsknota za zlikwidowanym ministerstwem energii jest coraz bardziej powszechna.
  • Gazu ziemnego ani energii elektrycznej nie powinno nam zabraknąć, pytanie ile będziemy musieli za nie płacić.
  • Zmiana założeń polskiej strategii energetycznej jest tylko kwestią czasu.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Polska potrzebuje nowej strategii energetycznej

  • Albin 2022-06-17 16:49:33
    100 lokalnych kogeneracji mPower GT po 1 MW to 100 źródeł lokalnego ciepła i prądu bez konieczności linii przesyłowych I ZARAZEM 100 lokalnych odbiorników lokalnej ODPADOWEJ biomasy i RDF.
  • Pesymista 2022-06-17 16:39:17
    Znowu propaganda "Bez atomu ani rusz". Budujmy elektrownie wodne a a tom będzie nam potrzebny jak piąte koło u wozu. Na Skorze mamy ponad stuletnie elektrownie które nadal produkują czystą energię.
  • Miroo 2022-06-17 16:05:23
    Nie no błagam... Polska nie potrzebuje nowych dokumentów w zakresie strategii energetycznej ale nakładów na wytwarzanie i dystrybucję energii... kolejne opóźnienie, kolejne gadanie i papiery z korzyścią tylko dla stołków.... tego Polska nie potrzebuje.. darujcie sobie te papiery....
  • Ferdynand Barbasiewicz 2022-06-17 15:25:54
    Witam polityków energetyki.- Proszę wpisać w Google EDEN XXI WIEKU, tam są realne i tanie innowacyjne propozycje techniczne, z jakich żródeł techniczniczych pozyskać bardzo tanią energie elektryczną w Polsce. - Z wyrazami szacunku autor projektów, - Ferdynand Barbasiewicz.
  • Niszczmy Górników!!! 2022-06-17 14:59:37
    No no czapki z głów autorowi tego tekstu no to jest prawdziwy lewak z krwi i kości. Po kolei idźmy w gaz (nie Polski bo krajowe wydobycie to 3.5 mld m3) więc czyj? Hameryki czy Rassijii? Atom drogi o tak ultra drogi a co ze składowaniem zużytego paliwa jądrowego nie...a...zużytych prętów chłodzących reaktor właśnie co (dziura w ziemi i po problemie)? Hameryka wybuduje nam SMR-y cóż za szczodrobliwość wasz mości ludobójców (Indianie) jedna zbłąkana rakieta i ten mini reaktorek robi bum i to nie małe. Węgiel pase x pase a nasz lewaki Polski tym bardziej bo przecież radioaktywny jak pisali na nextgazeta zieloni komuniści. Pewnie jak mówi Andrzej Guła przez węgiel wszyscy umrzemy tylko 240 milionów lat temu w Kłodawie było ogromne morze które wyschło i mamy tam teraz Kopalnie Soli Kłodawa. Wyschło właśnie bo dinozaury paliły węglem od taka tęczowa logika żydka-liberała sponsorowanego przez Sorosa jak cały Klub Jagielloński. P.S. kabzy wypchane zielonymi eko dolcami a my mali mamy trawę smażyć do jedzenia a palić swoim oddechem? Zieloni komusci spod znaku skrzyżowanego panelu PV i wiatraka...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!