Jerzy Lipka, przewodniczący obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej uważa, że najgorszym dla Polski wariantem byłby ten, gdyby zaczęto teraz rewidować założenia Programu polskiej energetyki jądrowej i ograniczać ją do małych reaktorów. Prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej ocenia, że elektrownie jądrowe w Polsce nie powstaną, ponieważ ich budowa jest zbyt droga, a o małych reaktorach mówił dość cierpko. Swoją cegiełkę do dyskusji chcąc nie chcą dodał PIE wskazując, że energia z elektrowni jądrowych może być 4-krotnie tańsza niż z elektrowni węglowych.
- - Nie stać nas, by nie budować tak dużych jak i małych reaktorów jądrowych - uważa Jerzy Lipka, przewodniczący obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.
- Polski Instytut Ekonomiczny ocenił, że koszt wytwarzania energii elektrycznej w cyklu życia elektrowni jądrowych jest od 2,5 do nawet 4 razy niższy niż w przypadku elektrowni węglowych na parametry nadkrytyczne.
- - Problemem dzisiaj nie jest budowa elektrowni jądrowych, lecz to, czy za 5 lat ludzie będą mieli energię - wskazywał niedawno prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.