Tarcza energetyczna, czyli dopłaty dla przedsiębiorstw do cen energii za rok 2022. Dla wybranych czy dla wszystkich?

Tarcza energetyczna, czyli dopłaty dla przedsiębiorstw do cen energii za rok 2022. Dla wybranych czy dla wszystkich?
Zapraszamy Państwa na webinarium CRIDO mat.pras.
 • Autor: Artkuł promocyjny CRIDO
 • Dodano: 06-10-2022 13:43

Ministerstwo Rozwoju i Technologii planuje w najbliższym czasie uruchomić program wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych rekompensujący wzrost cen energii elektrycznej i gazu ziemnego w roku 2022. Zgodnie z zapowiedziami, o wsparcie w pierwszej kolejności będą mogły ubiegać się zakłady energochłonne, potrafiące wykazać, że w 2021 r. poniosły koszty zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego, stanowiące nie mniej niż 3% wartości ich produkcji oraz działają w branżach wskazanych przez Komisję Europejską jako szczególnie odczuwające skutki kryzysu, takich jak produkcja papieru, aluminium, stali, kauczuku, ropy naftowej, miedzy, ceramicznych kafli i płytek, włókien tekstylnych, szklanych, nawozów, szkła, arkuszy i płyt drewnianych/fornirowanych, chemia.

Przepisy unijne przyjęte w marcu br. umożliwiają objęcie rekompensatami do 2 mln EUR dużo szersze grono przedsiębiorstw, ale czasu jest mało – pomoc musi zostać udzielona do końca grudnia br. W zapowiadanej puli jest 5 mld PLN, ale kwota ta może być kroplą w morzu potrzeb, z jakimi mierzy się obecnie biznes.

Jak wygląda projekt programu? Czy Ministerstwo zdecyduje się poszerzyć katalog potencjalnych beneficjentów? Czy Państwa firma ma szanse na wsparcie?

Zapraszamy Państwa na webinarium CRIDO poświęcone projektowi programu „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej”, które odbędzie się w środę, 12 października br. w godz. 10:00-10:45.

 

Podczas wydarzenia poruszymy następujące zagadnienia:

 • Unijna podstawa prawna udzielania pomocy na wzrost cen energii elektrycznej i gazu, w tym dopuszczalna wg Komisji Europejskiej wysokość pomocy i katalog potencjalnych beneficjentów
 • Projekt polskiego programu pomocowego:
 • jakie warunki musi spełnić podmiot, aby otrzymać wsparcie
 • sposób wyliczenia wysokości dopłaty
 • składanie i ocena wniosku
 • harmonogram naboru
 • potencjalne możliwości rozszerzenia programu
 • Dlaczego warto już dziś przygotować się do złożenia wniosku
 • Kluczowe ryzyka w procesie

 

Zachęcamy do rejestracji!

 

 

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tarcza energetyczna, czyli dopłaty dla przedsiębiorstw do cen energii za rok 2022. Dla wybranych czy dla wszystkich?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.119.176
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!