Teva wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 2,5 MWp

Teva wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 2,5 MWp
Teva wybuduje na krakowskiej fabryce leków elektrownię fotowoltaiczną Fot. Unsplash
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Wojciech Żurawski
    Wojciech Żurawski
  • Dodano: 23-02-2022 19:17

W ramach strategii ograniczenia wpływu produkcji leków na środowisko Teva Pharmaceuticals Polska podjęła decyzje o wybudowaniu w fabryce w Krakowie farmy fotowoltaicznej o mocy 2,5 MWp. Wyprodukowana energia elektryczna będzie wykorzystywana na potrzeby własne, a nadwyżki trafią od ogólnej sieci.

Teva Pharmaceuticals Polska przygotowała dokumentację techniczną na potrzeby zbudowania elektrowni fotowoltaicznej. 5 tysięcy paneli zostanie zamontowanych na obszarze około trzech hektarów, wewnątrz krakowskiej fabryki, niemal w centrum miasta. Tutaj  produkowane są leki generyczne. Na potrzeby przygotowania terenu pod budowę zostaną zburzone dwa obiekty magazynowe i wyciętych będzie kilkanaście drzew. Jak przekonują inwestorzy nie występują tam cenne okazy drzewostanu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Teva wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 2,5 MWp

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.111.130
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!