Transition Technologies debiutuje w Zielonym Indeksie

Transition Technologies debiutuje w Zielonym Indeksie
Spółka dostarcza zaawansowane rozwiązania IT dla przemysłu, redukujące emisje GHG, a sama jest bliska działalności zeroemisyjnej (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Shutterstock.com

Wdrażając w różnych spółkach innowacyjne rozwiązania technologiczne, grupa kapitałowa Transition Technologies odgrywa istotną rolę w pośrednim zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych (GHG). Także sama redukuje ślad węglowy swojej działalności i ma ambitne plany szybkiego osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Rozpoczęła się rejestracja na naszą najnowszą konferencję. PRECOP 27 pod patronatem WNP.PL odbędzie się 18-19 października i poprzedzi Szczyt Klimatyczny COP27 w Egipcie. Zapraszamy!

  • W 2020 r. Transition Technologies SA przyczyniła się do łącznej emisji 100,04 ton CO2e. Jej wolumen zmalał w porównaniu do 2019 r. aż o 31,2 proc.
  • Tak dużej skali redukcja GHG jest efektem działań realizowanych w ramach kompleksowego programu TTgoesGreen, wpisującego się w założenia Zielonego Ładu i zrównoważonej gospodarki.
  • Głównym celem projektu jest osiągnięcie już w 2022 r. neutralności klimatycznej przez Grupę Kapitałową TT. Emisje, których nie uda się zredukować, skompensuje sadzony właśnie przez technologiczną firmę las.
Polska grupa kapitałowa Transition Technologies (GKTT) od 30 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania IT dla przemysłu. Zapewnia też kompleksowy outsourcing usług IT i produkcji oprogramowania dla wielu światowych korporacji.

Cyfryzacja z zielonym akcentem

GKTT ma obecnie 23 biura zlokalizowane na trzech kontynentach, w których zatrudnia ponad 2000 osób.

W jej skład wchodzi 10 spółek, zaliczanych w Polsce do najbardziej znaczących w swoich specjalizacjach. Chodzi m.in. o takie obszary działalności, jak: sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR), usługi w trybie ciągłym (Managed services), robotyka i automatyka czy analizy danych (data science) i bioinformatyka.

Patrz też: Transition Technologies stawia na rozwój robotów współpracujących

TT dostarcza zaawansowane rozwiązania technologii informatycznych, w szczególności dla rynku energii oraz gazu, dostosowanych do wymagań europejskiego Zielonego Ładu. Spółka ta rozwija też innowacyjne narzędzia dla rynku OZE oraz energetyki wodorowej i biometanu, a także magazynów gazu.
Autorskie rozwiązania Transition Technologies mają wpływ na środowisko, realnie zmniejszają bowiem poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Przykładem jest system SILO, wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji do optymalizacji procesów ciągłych w obiektach przemysłowych, w szczególności w procesie spalania paliw w kotłach energetycznych. Jak wskazują przykłady wdrożeń tego systemu w polskich zakładach, np. w elektrowni w Rybniku, SILO przyczynia się znacznie do poprawy wartości takich parametrów, jak temperatura spalin, emisje CO i NOx, a także pomaga ograniczyć zawartość części palnych w popiele, tzw. LOI (ang. Loss on Ignition).

Z kolei np. program Lux Green Forecast umożliwia opracowywanie dla źródeł OZE automatycznych prognoz produkcji siły wiatru (energetyka wiatrowa) lub nasłonecznienia (fotowoltaika), a sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe (w projekcie BMSCare) pomagają zmniejszać koszty zarządzania budynkami, minimalizując zużycie przez nie energii, czyli pośrednio także ograniczając emisje GHG.

Skokowa redukcja emisji

W poniższym opisie wpływu działalności na emisję gazów cieplarnianych skupiamy się na wiodącej spółce-matce Transition Technologies SA. W 2020 r. miała ona 35 proc. udziałów w łącznych przychodach Grupy TT.

W 2020 r. Transition Technologies SA przyczyniła się do łącznej emisji 100,04 ton CO2e. Jej wolumen zmalał w porównaniu do 2019 r. aż o 31,2 proc.

Wykazywane dane o emisjach obejmują wszystkie trzy zakresy emisji, tj. zakres 1 (bezpośrednie), 2 (pośrednie, powstające w produkcji kupowanej energii elektrycznej i cieplnej) i 3 (pośrednie w łańcuchu dostaw – licząc z delegacjami pracowników, ich dojazdami do pracy – usług kurierskich, dostaw towarów itp.).

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Transition Technologies debiutuje w Zielonym Indeksie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!