Najlepsze projekty dla klimatu. Startuje prestiżowy ranking

Najlepsze projekty dla klimatu. Startuje prestiżowy ranking
Fot. PAP/EPA

Zielona transformacja, jako jeden z megatrendów, staje się ważnym nurtem polskiej gospodarki. Coraz więcej firm wpisuje cel ograniczania wpływu działalności gospodarczej na klimat do swoich strategii firm i owocuje konkretnymi projektami. Najciekawsze z nich zostaną wyróżnione w kolejnej edycji Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Na dekarbonizacyjny efekt w gospodarce składają się wielkie programy, ale także konkretne projekty. Wiele z nich wykorzystuje najnowsze technologie i innowacje.
  Rusza nabór projektów do Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych. Redakcja WNP.PL wraz z serwisem Zielony Indeks zachęcają firmy do przesyłania zgłoszeń.
 • W trakcie EEC Trends (20 stycznia) będziemy debatować nad głównymi trendami, które staną się przedmiotem dyskusji w trakcie tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Strategie ESG, a w ich ramach redukowanie emisji przez firmy, to temat jednej z sesji tego wydarzenia.
Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych jest najbardziej widocznym elementem strategii środowiskowych realizowanych przez firmy. Polski przemysł, energetyka, sektor usług budują wielkie, zróżnicowane portfolio pomysłów i wdrożeń służących redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG). Nowatorskim pomysłom towarzyszą realizacje już sprawdzonych rozwiązań, wielkim programom inwestycyjnym – kompleksowe zestawy drobnych kroków.

„Dekarbonizacyjny”, jak się okazuje, może być usprawniony proces produkcji, program racjonalizacji zużycia energii, ale także produkt czy usługa, które przekładają się na spadek emisji u odbiorcy. Aktywności te mają różny wpływ na spadek emisji, wszystkie wymagają innowacyjnego i odpowiedzialnego podejścia, wiele z nich już teraz nagradza rynek, preferując czystsze rozwiązania i produkty o niższym śladzie węglowym.
 
Już wkrótce - 20 stycznia - tematyka ta znajdzie swoje odbicie w dwóch debatach wydarzenia pod nazwą EEC Trends (Warszawa). To merytoryczny wstęp do tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej Europy Centralnej (25-27 kwietnia, Katowice). Chodzi o debaty "Zielona transformacja gospodarki" oraz "ESG – nowe ramy strategii biznesowych".

Prestiżowy przegląd

Serwis Zielony Indeks portalu gospodarczego WNP.PL towarzyszy ewolucji polskiej gospodarki, opisując wysiłki firm na rzecz ograniczania wpływu działalności gospodarczej na zmiany klimatu. Grupa PTWP, organizator wydarzeń biznesowych oraz wydawca portalu, realizuje szeroko zakrojoną kampanię dedykowaną tym, którzy aktywnie uczestniczą w „zielonej” transformacji polskiej gospodarki.
W ramach kampanii, której inicjatorem i partnerem strategicznym kampanii "Zielony indeks" jest Grupa Ciech, działające w Polsce firmy zapraszane są do raportowania własnej emisji gazów cieplarnianych, a portal i serwis szeroko informują o konkretnych działaniach podejmowanych przez dany podmiot gospodarczy dla ograniczania wpływu jego działalności na klimat.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Najlepsze projekty dla klimatu. Startuje prestiżowy ranking

 • Andrzejek 2022-02-18 10:45:32
  Ale wiecie o tym że CO2 nie jest gazem cieplarnianym , bo jest prawie dwa razy cięższy od powietrza i opada na sama ziemie , gdzie doskonale odżywia roślinki ? Tutaj film dokumentujący to .. To samo dzieje sie po wyjściu CO2 z każdego " komina" .. Myślę ,ze jak już teraz wiecie , to i odpowiednio zachowywać sie będziecie , zeny "zgodnie z nauką " .. youtu.be/MOgUpI4c2yk?t=10
 • Helenka 2022-01-31 14:36:29
  Witam, Państwa handlują emisjami CO2 jak zbożem , bo tak jest to ustalone, żeby powiedzmy nikt za bardzo nie "dymił" i nie zatruwał środowiska używając wysoko emisyjnych technologii. Jest to poniekąd jedna z dróg do celu zmniejszenia emisyjności. Ale jeżeli już gramy o Co2 i płacimy za wszystko to powinna być konsekwencja w tym. Czyli jeżeli ktoś wychwytuje CO2 to powinien dostawać minimum taką samą stawkę za tonę zneutralizowanego CO2 ( zneutralizowanego, nie wyemitowanego). W efekcie każdy właściciel lasów Prywatny lub Państwo powinien dostawać z tej puli swoją sumę za neutralizację CO2. Na różnych portalach różnie jest podawana roczna neutralizacja CO2 z 1 Ha lasu od 30 do 150 ton CO2 zneutralizowanego ( pobranego z atmosfery jest więcej Ton, jednak drzewa również wydalają CO2, jednak bilans jest taki iż drzewo redukuje CO2). Dlaczego nie ma dopłat dla posiadaczy lasów za redukcję CO2????? to najprostrzy ekologiczny sposób utylizacji CO2.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
PARTNER STRATEGICZNY SERWISU
 • partner serwisu
PARTNERZY SERWISU
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

ZIELONY INDEKS FIRM W POLSCE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!