Omega Pilzno debiutuje w Zielonym Indeksie

Omega Pilzno debiutuje w Zielonym Indeksie
Grupa Omega Pilzno ma rozpisany na najbliższe dziesięć lat plan redukcji śladu węglowego. Fot. Omega Pilzno

Określają się jako firma „eco friendly transport”. Za hasłem wpisującym się w zielony trend stoją konkretne osiągnięcia.  Omega Pilzno, jeden z największych krajowych operatorów współtworzy standard zrównoważonego działania w polskim sektorze logistycznym – raportując swoje emisje gazów cieplarnianych, wymieniając tabor na czystszy i inwestując w efektywność energetyczną.

  • Grupa Omega Pilzno to jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce. Z przychodami blisko 570 mln zł w 2020 r., grupa plasowała się pod koniec pierwszej dziesiątki największych firm transportu drogowego.
  • Łączna emisja gazów cieplarnianych (GHG) spółki Omega Pilzno ITiS Godawski & Godawski, świadczącej usługi transportowe, przekroczyła w 2020 r. nieco 62,7 tys. ton i spadła względem 2019 r. o 1,3 proc. mniejsza.
  • Największe efekty obniżki śladu węglowego przyniosła wymiany ciągników siodłowych na spełniające najnowsze normy Euro 6, a także a modele z napędem gazowym (LNG). Ważną rolę w redukcji CO2 odgrywają systemy IT, poprawiające efektywność transportu, eliminujące puste przebiegi.

W ostatnim kwartale 2019 r. Omega Pilzno złożyła największe w Polsce zamówienie zakupu 50 ciągników siodłowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Inwestycja ta jest elementem strategii budowania przez firmę oferty ekologicznych rozwiązań logistycznych. To ważna decyzja, ale nie jedyna w spektrum zrównoważonych działań "ekologicznego" operatora.

Globalny operator

Grupa Omega Pilzno to jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma w 1992 r. założyli bracia Adam i Mariusz Godawscy. Podobni jak w przypadku wielu innych firm tej branży, impulsem do rozwoju było wejście Polski do Unii Europejskiej i otwarcie tego dużego rynku na usługi transportu drogowego.

Obecnie grupa świadczy kompleksowe usługi logistyczne transportu drogowego FTL (całopojazdowe) w Europie realizowane ponad 650 pojazdami, a także usługi logistyczne w sześciu magazynach wysokiego składowania w Podkarpackim Parku Logistycznym i Gdańsku (łącznie 140 tys. m kw).

Specjalizuje się także w  logistyce morskiej (organizuje import oraz eksport towarów na cały świat) wraz z obsługą portową i odprawą celną. Realizuje również obsługę logistyczną dla sektora e-commerce.

Z przychodami blisko 570 mln zł w 2020 roku, grupa plasuje się pod koniec pierwszej dziesiątki największych firm logistyki transportu drogowego. Zatrudnia ok. 1200 osób.

Struktura grupy

Grupa Omega Pilzno to nadal firma rodzinna ze 100 proc. polskim kapitałem. W jej skład wchodzą spółki:

- Omega Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o. oferująca usługi transportu drogowego, spedycji, agencji celnych i agencji morskich, usług składowania towarów i sprzedaży paliw;

- Omega Truck Center Sp. z o.o. – autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych Volvo, świadczy też usługi dla sektora transportu drogowego – m.in. jako okręgowa stacja diagnostyczna pojazdów;

- PPPKS Sp. z o.o. – autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych MAN, świadczy też usługi jako okręgowa stacja diagnostyczna pojazdów i sprzedaży paliw;

- STC Sp. z o.o. –autoryzowany serwis pojazdów Iveco;

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Omega Pilzno debiutuje w Zielonym Indeksie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.16.173
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
PARTNER STRATEGICZNY SERWISU
  • partner serwisu
PARTNERZY SERWISU
  • partner serwisu
  • partner serwisu

ZIELONY INDEKS FIRM W POLSCE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!