Bank Czarneckiego szuka inwestora i wychodzi na prostą

Bank Czarneckiego szuka inwestora i wychodzi na prostą
Leszek Czarnecki wraz z kontrolowanym przez siebie Getin Holdingiem jest większościowym udziałowcem Idea Banku. Fot. mat. pras.
 • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
 • Autor: Bartosz Dyląg
 • Dodano: 17-09-2019 10:25

I połowa 2019 r. to dla Idea Banku okres o niezwykłej dynamice. Wyniki wypracowane przez bank w II kwartale tego roku istotnie różnią się od zanotowanych w I kwartale. Wyraźnie to widać m.in. na przykładzie kosztów finansowania, które na początku roku były bardzo wysokie, a następnie dzięki podejmowanym działaniom zostały już znacznie obniżone i cały czas spadają. W okresie od kwietnia do czerwca 2019 r. koszty pozostawały pod ścisłą kontrolą, pomimo obciążenia jednorazowym kosztem działań restrukturyzacyjnych w wysokości 35 mln zł.

 • Idea Bank konsekwentnie ogranicza koszty i przebudowuje model biznesowo-sprzedażowy w stronę lekkiego banku dla MSP.
 • W II kwartale 2019 r. Bank zanotował zysk zarówno na poziomie skonsolidowanym, w wysokości 1 mln zł, jak i jednostkowym – w wysokości 41 mln zł (w I kwartale 2019 r. wyniki te były ujemne i wyniosły odpowiednio 81 mln zł i 76 mln zł).
 • Następuje stopniowa odbudowa współczynnika wypłacalności TCR: w Grupie Idea Bank wyniósł on 2,11 proc., a w samym banku 3,48 proc.
 • Idea Bank utrzymuje silną pozycję płynnościową przy spadającym koszcie depozytów. Proces due diligence związany z pozyskiwaniem inwestora jest kontynuowany.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (17)

Do artykułu: Bank Czarneckiego szuka inwestora i wychodzi na prostą

 • Jożin z Bażin 2019-09-17 17:49:12
  Obrzucanie się błotem i wyzwiskami, typu "PiSogłówka", "pisomatołek", "platfus", "POpapraniec" daje kiepskie świadectwo o autorze, wylewającym swoje negatywne emocje. Nakręcenie propagandą mediów, żyjących z podsycania złych emocji leczy się kilka miesięcy: wyłączeniem odbiornika TV, unikaniem głównych portali internetowych, popularnej prasy. Po dłuższej abstynencji należy zapoznać się z analizą zdarzeń z dużego dystansu - tak jakbyśmy poznawali historię sytuacji sprzed kilku dekad lub wieków. Dopiero z perspektywy można dostrzec, jak łatwo ludzie - zarówno "prości" jak i wykształceni ulegali złudzeniom i manipulacji. Zamiast ulegać frustracji lepiej próbować zrozumieć, jak to działa. Zadać sobie pytanie, czy nie popełnilibyśmy takich samych błędów, będąc na ich miejscu ? Obserwując z dystansu łatwiej dostrzec ślady działań agentur i służb, sterujących emocjami grup społecznych, za pośrednictwem posłusznych "niezależnych dziennikarzy". Grając na emocjach, wyzwalają u odbiorców widzenie tunelowe, pomijanie faktów nie pasujących do serwowanej wizji świata. Jedni straszą od lat katastrofą na wszystkich frontach, do której miał doprowadzić rząd "kaczystów". Jakoś obecna sytuacja nie potwierdza tych obaw, ale krytycy dalej biją na alarm, jak to źle się dzieje w "kaczystanie" pod rządami zacofanych ciemniaków. A jeśli nawet teraz nie jest źle, to na pewno wkrótce będzie gorzej ! PiS dotychczas miał to szczęście, że rządził w okresach dobrej koniunktury i kasę rozdawał, a jak wyborcy zdecydowali się na PO, to przychodził kryzys, problemy i trzeba było robić skok na kasę obywateli. (Zobaczymy jak długo ta korelacja sie utrzyma - bo wynikałoby z niej, że należy głosować na PiS, nawet nie lubiąc tej partii). Drudzy straszą falą śniadych "uchodźców", mających hurtowo osiedlać się w Polsce po wygranej przeciwników, wyprzedażą majątku narodowego za grosze, rewolucją obyczajową, itp. Są to skróty myślowe, którymi operować ma przeciętny obywatel, łykający gotowy punkt widzenia tzw. ekspertów. Mało kto dostrzega, skąd jest sterowana nasza lokalna polityka. Agentura prusko-rusko-brukselska (czyli tzw. "postępowa", "europejska" - czytaj: reprezentująca głównie interesy niemieckie). Konkurencyjna wobec niej agentura amerykańsko-"eskimoska" [:-)] czyli tradycyjna, "patriotyczna", reprezentująca interesy naszego obecnego egzotycznego sojusznika, sterowanego przez lobby "eskimoskie". Warto zdystansować się nawet do swoich własnych upodobań, źródeł pozyskiwania informacji, by zrozumieć, że każda z opcji ma swoje dobre i złe strony i służy rozwojowi sytuacji w ustalonym kierunku przez siły nam obce i często nieżyczliwe. Zastanówmy się : komu potrzebna jest Polska i do jakiego celu ? Do kogo ma należeć jej terytorium i bogactwa oraz majątek wypracowany przez tubylców ? Odpowiedzi nie sa tak oczywiste - a spójrzmy z perspektywy roku 2050, to nam się punkt widzenia na sprawy bieżące znacząco zmieni. Pozdrawiam szanownych oponentów !
  • dfk 2019-09-17 21:11:29
   Czytałem ostatnio książkę o Gierku i latach 70tych. Czy to powtórka z tej zabawy???
 • Rm 2019-09-17 13:31:49
  Brawa dla prezesa Pruskiego !
  • Justyna 2019-09-17 14:27:37
   Prezes Jerzy Pruski to wybitny bankier. Efekty pozytywne widać. Pozdrowienia dla załogi banku.
 • Dawid Zwycięzca 1 2019-09-17 12:03:57
  Recepta na życie wg PiSu: pracujcie za minimalne wynagrodzenie, płaćcie jak najniższe składki, nie wychylajcie się, broń Boże nie aspirujcie do klasy średniej, ukrywajcie dochody, a na starość i tak dostaniecie dużo więcej niż ci, którzy w życiu mieli większe ambicje i byli bardziej przedsiębiorczy. Ale głupoty napisałem z tą pracą. Poprawka recepty na życie wg PiSu: nie pracujcie, pijcie, palcie, bachorów naróbcie, a zostaniecie docenieni jako "madki" Polki.
  • Kaczor Zgnilak Cuchnący Prezes 2019-09-17 12:18:57
   Dawid, przeniknąłeś mój wybitny plan, ale nie mów tak głośno, bo ciemny lud jeszcze zrozumie za dużo.
  • Sebastian 2019-09-17 12:56:13
   A czy to wina kaczora, że naród jest głupi i zdecydowana większość ludzi jest bez ambicji ? Ludzi są tępi, pracują 8 godz dziennie, po powrocie z roboty włączają tv, obojętnie jaki program, i tak siedzą z tępym wzrokiem wbitym w tv shit, bezmyślnie, bezrefleksyjnie. Nie czytają książek, są bez ambicji. Gorzej niż zwierzęta, bo człowiek może coś więcej zrobić niż zwierzę, jeśli robi więc to co zwierze z własnej woli, to jest niżej od zwierzęcia tak naprawdę. Naukowe badania mówią, że telewizja najbardziej odmóżdża, czyli pozbawia zdolności samodzielnego myślenia, otumania, ogłupia, obojętnie jaka to telewizja. Ale większość ludzi to robi, więc nie oczekujmy od ludzi głębszego myślenia, skoro codziennie się trują, intoksykują, syfem z telewizji. Seriale, big brothery, różne show, must be the music i inne gówna...skoro ludzie to gówno oglądają, a nie czytają książek, to mamy baardzo głupie społeczeństwo, i niemal każdy jest taki sam, czyli bardzo przeciętny, bo niemal każdy posiada taką samą wiedzę, bo korzysta z tego samego źródła. Kaczor o tym wie, że większość ludzi to tępaki, więc tylko to wykorzystuje. Obecnie tylko 10 % społeczeństwa regularnie czyta, regularnie, czyli przynajmniej te 10 książek rocznie, a reszta to niestety dno, jeśli chodzi o posiadanie jakiejkolwiek, wartościowej wiedzy (w tv bowiem nie ma wartościowej wiedzy, w tv jest granie na emocjach, bo tylko tak można przyciągnąć widza). Żyjemy w świecie przeciętniaków, a ktoś, kto czyta ponad 10 książek rocznie, to już w ogóle wielki wyjątek, i Ci zazwyczaj są najbardziej wartościowi, gdyż mają najbardziej szerokie horyzonty, ale w takim społeczeństwie, w którym żyjemy, są zarazem najbardziej samotni, ale lepsze to niż być zwykłym automatem, jak większość.
 • Alfred 2019-09-17 11:32:19
  Obniżanie kosztów prowadzenia banku tylko na chwile poprawia wyniki. Bank zarabia na depozytach i udzielanych kredytach. Ale jeżeli zaufanie społeczeństwa trzeba odbudować to na to potrzeba czasu i dużej kampanii reklamowej uwzględniającej % depozytów i kwestie udzielania kredytów a to kosztuje. A rynek już jest napompowany jak bańka
  • Maki 2019-09-17 12:06:48
   Alfredo..poczytaj może dokładnie raport, jest wyraźnie w nim napisane, że jest kilka tysięcy więcej rachunków założonych, a ile, to sam sprawdź leniwcze pisowski hehe. pisogłóweczko!
   • Alfred 2019-09-17 13:42:26
    Więc według Ciebie Maki założony rachunek jest wykładnią sukcesu ? może to być pusty rachunek lub rachunek z debetem. Nie rozumiem tej agresji i owszem jestem za PiS. Wcześniej mieliście rządy SLD i PO-PSL i jaka była sytuacja w kraju? rozsprzedaż majątku narodowego, pensje po 1000zł(jeszcze 18 lat temu), zero socjalu, i rządziły układy i układziki bez łapówki nie szło nic zrobić. Teraz sytuacja się poprawia ale natura taka polaka żeby pluć, oczerniać, ubliżać itd. to takie prymitywne że szkoda czasem się tutaj udzielać. Plujcie dalej ...
  • Maki 2019-09-17 14:47:21
   Przeczytaj jeszcze raz raport pisogłóweczko, ale wątpię abyś zrozumiał. Pewnie jesteś zwykłym dzieciorobem bez ambicji, skoro piszesz o socjalu. Pukaj dalej bachory, które poumierają szybciej niż myślisz, bo nie będą miały z czego wyżyć.
   • Niklot 2019-09-17 15:03:19
    Ech Maki dzban z ciebie, pustak i chamówa.
   • Alfred 2019-09-17 15:19:14
    Z tym tokiem rozumowania zawsze będziesz miał problem i zawsze będziesz agresywny... Życzmy sukcesu prezesowi Idea Banku i jego załodze bo to bank jest dla ludzi a nie ludzie dla banku.
   • jj 2019-09-17 20:36:44
    Lecz się,bo jesteś czubkiem.
  • ronee 2019-09-17 15:05:41
   Jakiż to dramat - nie udało się PIS owi przejąć banku za złotówkę. Ani dostać za friko 40 baniek. A to co piszesz o przeszłości to są zwykłe konfabulacje pisowskich nieudaczników i złodziei. Ta narracja jest tylko kupowana przez ciemny lud. Pisowski zresztą.
   • Cezar 2019-09-17 16:14:39
    Ciemny lud wszystko kupi, pisowski chłam. Jak to ktoś tu powiedział, pisogłówki. Siedzą, oglądają tv tylko, i to jedyne ich źródło "wiedzy". Komunistyczne barachło.
 • realista 2019-09-17 10:57:54
  Brawo dla Leszka Czarneckiego ! Ten człowiek to prawdziwy biznesmen.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.231.147.28
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
PARTNER SERWISU
 • partner serwisu
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!