Marazm na rynku jest coraz bardziej widoczny. Im bliżej oporów znajdują się indeksy tym niższy jest wolumen handlu i zmienność notowań. Na S&P500 notowania zbliżają się do kluczowego oporu przy 1131 na kontraktach wrześniowych. Na wykresie widoczna jest formacja zwyżkującego klina. Wybicie z niego powinno wygenerować silny impuls. W przypadku wybicia górą wzrosty będą realizować się w ramach 3 fali impulsu.
EURPLN
Dobry sentyment na rynkach akcji oraz powrót słabego dolara sprzyja umocnieniu złotego. Wczorajsza korekta wzrostowa okazała się płytsza niż oczekiwaliśmy, co wskazuje na dominację sprzedających waluty. EURPLN powrócił w okolice wsparcia przy 3,98. Przebicie tego poziomu powinno pogłębić ruch spadkowy. Na USDPLN testowane jest ponownie wsparcie w okolicach 3,02. Jutrzejsze dane NFP powinny przynięść roztrzygające wybicie.
EURUSD
Korekta spadkowa na eurodolarze zmaterializowała się, jednak jej zakres był stosunkowo płytki. Dzisiaj przewagę mają ponownie kupujący euro. Gracze pozostający "long" dolar znajdują się w trudnej sytuacji. Trend nie wykazuje oznak słabości, a zbliżają się dane NFP, które wywołają większą zmienność. Rynek prawdopodobnie pójdzie po stopsy ustawione powyżej strefy 1,3240-60. Sprzyjać będzie temu również zachowanie rynków akcji. Dzisiejsza konferencja Tricheta po decyzji w sprawie stóp procentowych nie powinna istotnie wpłynąć na notowania.
GBPUSD
Funtdolar skorygował się w ślad za notowaniami eurodolara. Zakres korekty jest największy od czasu rozpoczęcia impulsu, co sugeruje, że rynek może wejść w fazę konsolidacji. Wiązałoby się to z kolejną próbą ataku na 1,60. Jutro rano w centrum uwagi będą dane o produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Dzisiejsza decyzja w sprawie stóp procentowych może stać się pretekstem do umocnienia funta, ale sama w sobie nie będzie istotnym wydarzeniem.
EURJPY
Ciekawa sytuacja techniczna ukształtowała się na eurojenie. Rynek jest bliski wybicia z formacji trójkąta, co powinno wygenerować silny impuls, szczególnie w przypadku wybicia górą. Struktura zniesień fibo i kolejnych impulsów wzrostowych sugeruje, że mamy do czynienia ze złożeniem fal 1-2, 1-2 (1 to impuls, 2 to korekta) po których powinna nastąpić silna fala 3 impulsu. Zaletą tej formacji jest to, że w przypadku jej potwierdzenia ruch będzie bardzo silny i z niewielkimi korektami. Jego początkowy zakres to strefa 116-117.