Wtorek był kolejnym dniem, kiedy z gospodarki amerykańskiej napłynęły mieszane dane. Z jednej strony po ostatnich słabszych publikacjach z rynku nieruchomości wczoraj pozytywnie zaskoczyły odczyty indeksów rynku nieruchomości (S&P/Case-Shiller i FHFA). Silniej od prognoz rozczarował natomiast indeks nastrojów amerykańskich konsumentów, który w lutym spadł do 78,1 pkt. z 79,4 pkt. po korekcie w styczniu.
Waluta brytyjska pozostaje dość mocna. Dziś poznaliśmy dane o PKB z Wielkiej Brytanii. W czwartym kwartale brytyjska gospodarka wzrosła o 0,7% w ujęciu kwartalnym oraz 2,7% w skali roku wobec prognozowanych 0,7% k/k i 2,8% r/r. Wyjście powyżej poziomu 1,6720 na GBPUSD powinno dać impuls do dalszej zwyżki na tej parze. Dopóki funt handlowany jest powyżej poziomu 1,66 USD techniczny obraz rynku sprzyja dalszemu umocnieniu waluty brytyjskiej.
EURUSD
Niezdecydowanie na eurodolarze trwa. W ciągu czterech ostatnich dni otwarcia świec dziennych są coraz wyższe, co może sugerować chęć przetestowania najbliższego oporu w rejonie 1,3770. Na wykresie dziennym linia tenkan wyznacza najbliższe wsparcie na poziomie 1,3720. Czekamy na rozstrzygniecie sytuacji na tej parze, bo jak na razie konsolidacja w zakresie 1,37-1,3770 trwa.
AUDUSD
Na parze AUDUSD sytuacja pozostaje neutralna. Brak silnych ruchów kierunkowych na głównych parach walutowych powoduje, że również na AUDUSD obserwowany jest trend boczny. Para handlowana jest wewnątrz chmury ichimoku na wykresie dziennym poniżej istotnego oporu na poziomie 0,9078 w postaci 38,2% zniesienia Fib całości fali spadkowej kształtującej się od połowy października 2013 r.