Intel opublikował rewelacyjne wyniki kwartalne, co tłumaczy tak silne zachowanie indeksu PHLX Semiconductor w ostatnich tygodniach. Zysk na akcję wyniósł 0,43$ w porównaniu z 0,11$ rok temu. Przychody przekroczyły górny przedział oczekiwań analityków i wyniosły 10.3 miliarda USD, co daje 44% dynamikę wzrostu rok do roku. Wzrost zysków spółka zawdzięcza wysokim marżom oraz silnemu popytowi z Azji.
Oprócz wyników kwartalnych dzisiaj mamy sporo istotnych danych makroekonomicznych. O 14:30 publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z USA oraz dane o inflacji CPI. Będą to bardzo istotne dane wpływające m.in. na oczekiwania w zakresie inflacji. Silna reakcja na dane można nastąpić na kontraktach na obligacje amerykańskie. Wieczorem publikowana będzie Beżowa Księga zawierająca anegdotyczne informacja o kondycji ekonomicznej poszczególnych dystryktów federalnych. W nocy natomiast nadejdą również bardzo ważne dane z gospodarki chińskiej (sprzedaż detaliczna, CPI, PPI oraz dynamika PKB), które mogą silnie wpłynąć na nastroje na otwarciu jutrzejszej sesji.
EURPLN
Rynek zaczął spekulować o możliwości przeprowadzenia w Polsce blokowanych od dawna reform. Wpisuje się to w generalnie pozytywny sentyment do rynków wschodzących. Dlatego mimo groźby kolejnych interwencji NBP złoty pozostaje mocny. Przy niskiej zmienności złoty powinien kontynuować trend aprecjacji w kierunku 3,80 w relacji do euro i poniżej 2,80 do dolara. Zagrożeniem dla tego scenariusza jest dłuższa korekta na giełdach. Jutro publikowane będą dane o inflacji (wskaźnik cen towarów i usłu konsupcyjnych).
EURUSD
Utrzymanie się notowań EURUSD powyżej zniesienia 38,2% ostatniego impulsu wzrostowego będzie sprzyjać dalszej aprecjacji euro w relacji do dolara. Najbliższym oporem będzie strefa 1,3680-90 w pobliżu zniesienia 76,4% fibo. Potencjalny zakres wzrostów to minimalnie 300 pipsów powyżej 1,36, zakładając, że realizuje się formacja podwójnego dna. Dzisiaj rynek będzie reagował na dane o sprzedaży detalicznej i o inflacji CPI. Dane mogą stać się pretekstem do kontynuacji impulsu wzrostowego. Jutro publikowane będą dane o produkcji przemysłowej oraz indeksy aktywnośc i NY Empire State i Filadelfia Fed.
GBPUSD
Techniczna formacja na funtdolarze sprzyja kontynuacji trendu wzrostowego. Rynek wybronił zniesienie 38,2% fibo, co daje szansę na utrzymanie sekwencji impulsów wzrostowych. Notowania GBPUSD powinny być w najbliższym czasie silnie skorelowane z EURUSD ze względu na brak istotnych danych z Wielkiej Brytanii. Kolejny impuls może doprowadzić do zwyżki notowań funtdolara w kierunku strefy 1,5640 - 1,57. Najbliższym wsparciem jest 1,5348.
USDJPY
Niska awersja do ryzyka utrzymuje się, co wpływa negatywnie na notowania jena. W efekcie eurojen zbliża się do niedawnego szczytu przy 127,90. Gorsze zachowanie dolarjena wynika z wzrostów na eurodolarze. Przy panującej niskiej zmienności rynek może bardziej ochoczo angażować się w transakcje typu "carry trade" polegające na zakupie wyżej oprocentowanych walut takich jak np. dolar australijski i sprzedaży jenów. To będzie wywierało ogólną presję na jena również w relacji do dolara amerykańskiego. Dzisiaj w nocy notowania jena mogą silnie reagować na dane z gospodarki chińskiej.