Do końca 2010 r. w Polsce będzie ponad 2 mln kart Visa payWave - poinformowała Visa. Oprócz Banku Zachodniego WBK, który jako pierwszy w Polsce rozpoczął ich wydawanie (ok. 200 tys. kart do tej pory), do wydania swoich kart Visa z funkcją zbliżeniową przygotowuje się 17 kolejnych banków.
PKO Bank Polski zapowiedział rozpoczęcie po wakacjach wymiany wszystkich swoich debetowych kart Visa dla użytkowników indywidualnych wydawanych do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz do internetowego konta Inteligo (czyli ponad 6 mln kart) na karty z mikroprocesorem i funkcjonalnością Visa payWave. Do wydawania przygotowują się również m.in.: Bank BPH, Citi Handlowy, DnBNord, ING Bank Śląski, Lukas Bank, mBank, MultiBank oraz banki spółdzielcze, np. Bank Polskiej Spółdzielczości czy Mazowiecki Bank Regionalny.
Kartami Visa payWave można obecnie zapłacić w Polsce w ponad 5 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe, m.in. w placówkach należących do ogólnopolskich sieci, jak np. Empik, Coffee Heaven, McDonald's, w sieci księgarni Matras, w sieci aptecznej Euroapteka, w sklepach komputerowych Sferis czy na stacjach paliw Shell. Do przyjmowania kart Visa payWave przygotowują się również supermarkety Carrefour, drogerie Rossmann oraz inne ogólnopolskie sieci detaliczne.
Organizacja Visa Europe pracuje także nad programami akceptacji kart Visa payWave w transporcie miejskim i w urządzeniach samoobsługowych. Płatności zbliżeniowe Visa payWave są już akceptowane w ponad 60 samoobsługowych automatach biletowych w Warszawie. Operatorem urządzeń jest ASEC S.A., który we współpracy z międzynarodowym agentem rozliczeniowym SIX Pay umożliwia płatności kartami Visa za okresowe doładowania Warszawskiej Karty Miejskiej oraz sprzedaż biletów jednorazowych.