To już dziś. O 9.30 początek dwudniowej debaty o trendach kształtujących przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki. W dyskusjach i rozmowach wezmą udział znamienici goście ze świata polityki i biznesu. Formuła online zapewnia dostęp do treści konferencji.
- Agendę rozpoczynającego się dziś EEC Trends buduje kilka bloków tematycznych związanych z cyfryzacją, zielonym trendem w gospodarce, inwestycjami, rolą innowacji. Nowe otwarcie w gospodarce i związane z tym wyzwania to hasło opisujące zakres debaty otwierającej dwudniowe wydarzenie.
- Debata otwarcia to rozmowa tuzów polityki, gospodarki i finansów: przedstawicieli administracji z wicepremierem Jarosławem Gowinem na czele oraz menedżerów ważnych dla polskiej gospodarki firm.
- W drugiej edycji EEC Trends wezmą udział znani i kompetentni –ze świata polityki, nauki i biznesu. Transmisje będą dostępne na stronie www.trends.eecpoland.eu oraz w portalu WNP.PL.
Jak wygląda bilans niezwykłego, wyjątkowego i trudnego roku Jak aktualna sytuacja wpływa na funkcjonowanie gospodarki? Tak nakreślono punkt wyjścia debaty otwarcia, która rozpocznie się o 9.30.
Ale EEC Trends to wydarzenie wychylone w przyszłość. Dlatego kluczowe pytania debat będą dotyczyć tego co nas czeka w roku 2021 i później. Jak będzie wyglądało nowe gospodarcze otwarcie – po pandemii? Jakie są kluczowe uwarunkowania „odbicia” gospodarki i jej funkcjonowania we wciąż nietypowych realiach?
Otwarcie z wysokiego C
Na te kierunkowe pytania odpowiedzi będą szukali przedstawiciele administracji rządowej: Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii oraz Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej – w dialogu z praktykami biznesu i sektora finansów.Sektor finansowy i obszar polityki rozwojowej reprezentować będą: Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, Robert Tomanek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także Michał H. Mrożek, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.
Głos polskiego biznesu wybrzmi w debacie dzięki udziałowi Marka Staszka, prezesa zarządu DB Cargo Polska, Tomasza Suchańskiego, prezesa zarządu Żabka Polska i Igor Wasilewski, prezes zarządu PERN.
Jak widać, już inauguracyjny blok zapowiada się prestiżowo, a w kolejnych, bardziej specjalistycznych odsłonach EEC Trends będzie nie mniej ciekawie.
Odbudowa i nowa normalność
Tempo powrotu do normalności to tylko jeden z aspektów – w dużym stopniu uzależniony od czynników pozagospodarczych – prognoz epidemiologów czy skuteczności akcji szczepień. Ludzie gospodarki, jako mocno stąpający po ziemi praktycy, będą się w dyskusji skłaniać zapewne ku temu, co można z dużą doza prawdopodobieństwa przewidywać: jakie zmiany wywołane koronakryzysem będą miały trwały charakter, jakie branże i sektory gospodarki okażą się stabilne, rozwojowe, a jakie poniosą ciężkie straty? Wreszcie – jak będzie wyglądał rynek pracy w najbliższej postpandemicznej rzeczywistości?