PARTNERZY PORTALU

FABRYKA MASZYN FAMUR SA [FMF]

  • Aktualna wartość 3,07
  • Otwarcie 3,07
  • Minimum 3,07
  • Maksimum 3,13
  • Ostatnia aktualizacja:
    2022-08-12 17:00:00

FABRYKA MASZYN FAMUR SA - więcej wiadomości

RSS

PROFIL SPÓŁKI FABRYKA MASZYN FAMUR SA

Grupa FAMUR znajduje się w gronie najlepszych na świecie producentów maszyn i urządzeń górniczych. Zajmują się przede wszystkim, górnictwem podziemnym, odkrywkowym, a także transportem i przeładunkiem towarów masowych.

Maszyny Grupy Famur przystosowane są do funkcjonowania w szczególnie trudnych warunkach górniczo-geologicznych. Firma oferuje ponadto rozwiązania stosowane poza górnictwem. Od wielu lat specjalizują się w usługach z zakresu infrastruktury przemysłowej.

Spółka Akcyjna Stephen, Frolich + Klupfel AG, na podstawie której później powstała Grupa Famur została założona już w 1922 roku. W 1939 roku doszło do zmiany nazwy fabryki na Piotrowicką Fabrykę Maszyn. W 1966 roku doszło do kolejnej zmian nazwy, tym razem na Piotrowicką Fabrykę Maszyn Górniczych Famur. Działania w latach 90 XX wieku, polegające na prywatyzacji spółki i wykupywaniu kolejnych przedsiębiorstw pozwoliło na rozpoczęcie budowy Grupy Kapitałowej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!