PKP CARGO SA [PKP]

  • Aktualna wartość 15,58 0,65% (0,10)
  • Otwarcie 15,28
  • Minimum 15,28
  • Maksimum 15,58
  • Ostatnia aktualizacja:
    2023-09-22 17:01:40

PKP CARGO SA - więcej wiadomości

RSS

PROFIL SPÓŁKI PKP CARGO SA

PKP Cargo S.A. powstało w 2000 roku na podstawie artykułu o komercjalizacji, restrukturyzacji oraz prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Doszło wtedy do utworzenia spółek przewozowych do prowadzenia działań w obszarze przewozów kolejowych towarowych i pasażerskich.

Od października 2001 PKP Cargo działało w grupie PKP S.A. W 2016 roku PKP Cargo posiadało 19 zakładów taboru, 21 zakładów przewozów towarowych i dwa zakłady przewozów i przeładunku.

PKP Cargo S.A. na warszawskiej GPW


W skład Grupy Kapitałowej PKP Cargo wchodzą spółki działające w obszarze transportu morskiego oraz lądowego, spedycji, logistyki, przeładunku towarów czy napraw taboru kolejowego i tradycyjnego. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka notowana jest od 30 października 2013 roku.

Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 17. Swoje placówki mają także w Katowicach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Łodzi.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!