"Inwestor bez granic". Prestiżowe nagrody wręczone

"Inwestor bez granic". Prestiżowe nagrody wręczone
Przedstawiciele nagrodzonych firm Fot. PTWP

Prestiżowe wyróżnienia największej imprezy biznesowej Europy Centralnej -  Europejskiego Kongresu Gospodarczego - wręczone. Tegorocznymi laureatami tytułu "Inwestora bez granic" zostali Amazon, Fresenius Kabi Polska, Ikea, InPost, Amica, SK hi-tech battery materials Poland, Toyota, Sii oraz Comarch.

  • Zadaniem konkurs „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją – takich, które są oparte na zaufaniu i odpowiedzialności – a które skutkują wymiernymi korzyściami.
  • Wyróżnienie przyznawane jest w dwóch kategoriach - „Inwestor zagraniczny w Polsce” oraz „Polski inwestor za granicą”.
  • W sprawie wskazania kandydatów redakcja portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł zwróciły się do szerokiego grona - środowiska biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji i instytucji rządowych zaangażowanych w pozyskiwanie inwestorów oraz wspierających polską ekspansję gospodarczą za granicą.

 
Przypomnijmy, że to już piąta edycja „Inwestora bez granic”, konkursu ściśle związanego z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jego idea pozostaje ponadczasowa – chodzi o wyróżnienie w ramach jednego konkursu inwestorów zagranicznych w Polsce i polskich firm aktywnych na europejskim i światowym rynku.

Wyróżnienie przyznawane jest w dwóch kategoriach - „Inwestor zagraniczny w Polsce” oraz „Polski inwestor za granicą”.

- Chcemy nagradzać odpowiedzialnych inwestorów zagranicznych w Polsce oraz wskazywać najlepsze praktyki firm polskich inwestujących za granicą - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


- Kiedy wybuchł kryzys pandemii nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał powrót do wzrostu gospodarczego. Dziś przypomina od on literę "V", czyli dość silne odbicie w gospodarce polskiej oraz międzynarodowej - skomentował Michał H. Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego.


- PAIiH wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji zagranicznej i wspiera zagraniczne  firmy inwestujące w Polsce.  Polskie firmy inwestujące za granicą są naszą narodową dumą. Inwestorzy zagraniczni dobrze sie w Polsce czują, 90 proc. inwestorów myśli o kolejnych inwestycjach - przekonuje Krzysztof Drynda, prezes PAIiH.

W Polsce i zagranicą

W pierwszej kategorii - „Inwestor zagraniczny w Polsce” - z grona takich inwestorów wybranych zostało pięciu laureatów. Wiele ich łączy, na przykład podejmowane przez nich przedsięwzięcia i aktywność biznesowa zostały już w praktyce zweryfikowane.

Co więcej, były to nietuzinkowe inwestycje. Co kluczowe, dały one rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki. Budując sieć kooperacji, dalece wyrastały poza jedną lokalizację i jeden ośrodek.

W ten sposób nagroda promuje inwestorów silnie zakorzenionych w naszym kraju i wiążących z Polską swoją przyszłość. Zarazem dbających o jakość tworzonych miejsc pracy i ich warunki, inwestujących w kwalifikacje załóg i rozwijających sektor badawczo-rozwojowy.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Inwestor bez granic". Prestiżowe nagrody wręczone

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!