Już w lutym EEC Trends - przygotowanie do Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Już w lutym EEC Trends - przygotowanie do Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Po 20 latach Forum Zmieniamy Polski Przemysł zmienia swoją formułę. Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Po 20 latach Forum Zmieniamy Polski Przemysł samo zmienia swoją formułę. Cykl ZPP od tej pory będzie prestiżowym, cyklicznym wydarzeniem poprzedzającym Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress). Pod nową nazwą EEC Trends kryje się wydarzenie przygotowujące EEC - największe spotkanie biznesowego w naszej części Europy. Pierwsza edycja już 25 lutego 2020 roku w warszawskim Hotelu Sheraton.

Założeniem EEC Trends jest realizacja idei otwartej debaty o przyszłości gospodarki oraz wspierania pozytywnych przeobrażeń kluczowych jej działów. Przedsiębiorcy, eksperci, decydenci wspólnie wskażą istotne idee, tendencje, modele działań i technologie. 

EEC Trends proponuje uczestnikom coś nowego, od strony organizacyjnej będzie bowiem alternatywą dla tradycyjnych forów i kongresów. Wydarzenie będzie zestawem zróżnicowanych, dynamicznych form - dyskusji, spotkań, rozmów i prezentacji - podporządkowanym poszczególnym trendom.

W trakcie EEC Trends zdiagnozujemy najważniejsze trendy określające przyszłość gospodarki.

Debatować będziemy o aktualnej koniunkturze i tym, co nas czeka w światowej gospodarce. O przejawach i skutkach potencjalnego spowolnienia gospodarczego. Odpowiemy na pytania: jak reagować? Jakie atuty pozwolą przetrwać? Jak przygotować się na gorsze czasy? Jak minimalizować straty i ryzyka? 

Pomówimy o technologiach. Zastanowimy się, na jakim etapie jest polska gospodarka w dążeniu do nowoczesności. Wskażemy warunki, które należy spełnić, by nasza gospodarka weszła na wyższy poziom - cyfryzacji, technologii Przemysłu 4.0, innowacji, kreatywności, biznesowego wykorzystania wiedzy.

Nie pominiemy kierunku green. Pomówimy o tym, jakie miejsce w strategiach firm i w sferze technologii ma równoważony rozwój, no waste i gospodarka cyrkularna. Ważnymi zagadnieniami będą transformacja energetyki w kierunku źródeł odnawialnych oraz dla powstrzymania zmian klimatu i poprawy jakości powietrza

Porozmawiamy o potencjale i perspektywach wzrostu czempionów - o dużych polskich firmach na europejskim i światowym rynku.

Przyjrzymy się w końcu inwestycjom. Odpowiemy na pytanie, co należy zrobić, by zwiększyć poziom inwestycji krajowych i zagranicznych. Jakie warunki trzeba spełnić, by osiągnąć docelowy poziom inwestycji w polskiej gospodarce.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już w lutym EEC Trends - przygotowanie do Europejskiego Kongresu Gospodarczego

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.94.72
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!