Kluczowe tematy, żywe zainteresowanie, duża skala. Europejski Kongres Gospodarczy tuż tuż

Kluczowe tematy, żywe zainteresowanie, duża skala. Europejski Kongres Gospodarczy tuż tuż
Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej edycji najważniejszej debaty gospodarczej Europy Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego Fot. PTWP

Blisko 100 debat obejmujących najważniejsze trendy i problemy popandemicznego świata i odbudowującej się gospodarki. 5000 gości stacjonarnych i co najmniej dwa razy więcej śledzących dyskusję online. W trakcie specjalnej konferencji poprzedzającej XIII Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) zaprezentowano jego najważniejsze nurty tematyczne, stan przygotowań i formułę organizacyjną wydarzenia, które rozpoczyna się już 20 września.


  • – Jesteśmy zaskoczeni skalą zainteresowania – przede wszystkim reprezentacji największych globalnych firm, ale także polskiego biznesu – ocenił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  • – Czujemy przełomowy charakter epoki, w które żyjemy. To jednak nowy świat – zauważył Jerzy Buzek, europoseł i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Rady EEC. – W trakcie kongresowych obrad sprawdzimy, jak czuje się biznes, jak przeżyliśmy pandemię.
  • Geopolityka, odbudowa europejskiej gospodarki, polityka ochrony klimatu i Zielony Ład, przyspieszająca transformacja cyfrowa i dynamiczne przemiany sektora energii – wokół tych generalnych wątków skupia się tematyka debat tegorocznej edycji EEC.
Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej edycji najważniejszej debaty gospodarczej Europy Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach w dniach 20-22 września. Istotnym wydarzeniem odmierzającym czas do rozpoczęcia EEC jest konferencja prasowa z udziałem organizatorów i przedstawicieli administracji.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem powrotu do gospodarczej i społecznej aktywności w atmosferze skumulowanych wyzwań, jakie stoją przed biznesem i politykami w Europie i na świecie.

Kongres na czas przełomu

– Czujemy przełomowy charakter epoki, w które żyjemy. To jednak nowy świat – zauważył Jerzy Buzek, europoseł i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Rady EEC. – W trakcie kongresowych obrad sprawdzimy, jak czuje się biznes, jak przeżyliśmy pandemię.

Kondycja świata biznesu – wielkiego i globalnego oraz krajowego – wydaje się po trudnych kilkunastu miesiącach, co podkreślano w trakcie spotkania, niezła, o czym świadczy żywe zainteresowanie aktywnym, bezpośrednim udziałem w Kongresie.
 

– Jesteśmy zaskoczeni skalą zainteresowania – przede wszystkim reprezentacji największych globalnych firm ale także polskiego biznesu, spółek Skarbu Państwa, administracji i samorządu, polskiego rządu i Komisji Europejskiej – mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jerzy Buzek zwrócił uwagę na geopolityczny aspekt tegorocznej debaty nawiązując do aktualnych wydarzeń na świecie i na polskiej granicy wschodniej. – Pytań o sytuację geopolityczną na świecie nie zadawaliśmy jeszcze w dziejach Kongresu w tak dramatycznym kontekście. 

Zmiany klimatu i działania mające je powstrzymać, ich skutki dla gospodarki pozostaną ważnym nurtem Kongresu.

– Pandemia uzmysłowiła nam dobitnie, że nie nad wszystkim panujemy. Nie mamy wpływu m.in. na zjawiska naturalne, pogodowe, a świat zmienia się również fizykalnie. Już to odczuwamy. Rodzi się pytanie, jak na te zjawiska reagować?

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kluczowe tematy, żywe zainteresowanie, duża skala. Europejski Kongres Gospodarczy tuż tuż

  • Jan 2021-09-09 15:28:06
    Już we wstępie jest błąd logiczny. Nie ma czegoś takiego jak świat popandemiczny.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.254.59
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!