Oparł się krachowi, chce podbić rynek kryptowalut. Poznajcie Tomasza Piwońskiego, nową gwiazdę funduszy

Oparł się krachowi, chce podbić rynek kryptowalut. Poznajcie Tomasza Piwońskiego, nową gwiazdę funduszy
Solution One zdobył tytuł Funduszu Inwestycyjnego Roku. Profesjonaliści oraz Internauci docenili stabilność wyników oraz fakt, że zarządzający – Tomasz Piwoński – udziela się aktywnie w mediach społecznościowych, dzieląc się wiedzą o strategiach i prognozach. Piotr Waniorek

Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL rozmawia tym razem z twórcą Funduszu Inwestycyjnego Roku - Solution One. Tomasz Piwoński zarządza portfelem 60 mln zł i właśnie zainwestował MPay, zamierza także podbić rynek kryptowalut. Chce uruchomić pierwszą na świecie platformę, która będzie płacić użytkownikom za samo składanie zleceń ich wymiany.

Tym razem gościem podcastu Rafała Kergera „20. Piętro” jest twórca i prezes Funduszu Inwestycyjnego Roku - Solution One. Od startu w 2014 roku fundusz zanotował wzrost o 60%, przy jednoczesnym maksymalnym obsunięciu kapitału o 2,18%. Stopa zwrotu za ostatnie 12 miesięcy wyniosła +8,5%. Co ciekawe, fundusz zasłynął tym, że oparł się krachowi z marca zeszłego roku.Jak zarządzać nowoczesnym funduszem arbitrażowym, gdzie szukać szans na rynku po pandemii, dlaczego ktoś zawsze musi mieć ostatnie słowo? O tym wszystkim w rozmowie. Nie tylko zresztą o tym, Tomasz Piwoński przygotowuje pierwszą na świecie platformę kupna/sprzedaży kryptowalut, która będzie płacić użytkownikom za składanie zleceń wymiany. Będzie to możliwe dzięki blokowaniu zlecenia na tydzień - za to użytkownik dostanie wynagrodzenie, a  platforma w tym czasie poczeka na możliwość zrealizowania transakcji. To innowacyjne rozwiązanie problemu wysokich prowizji, różni się znacząco od dotychczasowych typu Darkpool. Cały projekt będzie skonstruowany w technologii DeFi, co zapewnić ma transparentność zasad transakcji. Tomasz Piwoński twierdzi, że „giełda” zarobi nawet w przypadku pęknięcia bańki kryptowalutowej. Start planowany jest na pierwszy kwartał 2022 r., obecnie trwa rekrutacja specjalistów, którzy będą pracować przy projekcie.

Ciekawe jest też podejście menedżera do obecnej sytuacji na rynku akcji i zarządzania inwestycjami.

– Stawiam na surowce i banki – mówi gość Rafała Kergera. – Surowce są niedowartościowane w stosunku do wycen akcji, a banki, które cierpiały w ostatnich latach będą beneficjentami tykającej bomby inflacyjnej – dodaje.

- Zarządzam funduszem silną ręką, ostatnie zdanie należy do mnie. Zwracam nawet uwagę na sny, gdy w nocy śni mi się coś złego, nie ukrywam, nie podejmuję kolejnego dnia żadnych przełomowych decyzji, odpuszczam albo wręcz zamykam ryzykowne pozycje – zdradza Tomasz Piwoński.


Piwoński profesjonalną karierę zawodową rozpoczął jako trader na New York Stock Exchange w 2004 roku. Wycofał się z handlu na giełdzie tuż przed kryzysem w 2008 roku, by powrócić cztery lata później. W tym okresie założył firmę telekomunikacyjną i informatyczną. Jest inwestorem Private Equity, pasjonującym się startupami i nowymi technologiami.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oparł się krachowi, chce podbić rynek kryptowalut. Poznajcie Tomasza Piwońskiego, nową gwiazdę funduszy

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.90.40.196
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!