PARTNERZY PORTALU

Różnorodnie i kompetentnie. Wachlarz tematów na EEC Online

Różnorodnie i kompetentnie. Wachlarz tematów na EEC Online

Kontynuacją poniedziałkowych debat (na zdjęciu) o odnawialnych źródłach i rynku energii będą rozmowy pod szyldem „Polska energetyka wiatrowa na morzu - wizja i realizacja”. Ich bohaterami będą przedstawiciele inwestorów: Ørsted Offshore i PGE Baltica.
 Fot. PTWP
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Oskar Filipowicz
    Oskar Filipowicz
  • Dodano: 25-05-2021 06:02

Kontynuacja rozpoczętego wczoraj EEC Online przyniesie rozmaitość tematów i wątków. Waga dla przyszłości gospodarki - polskiej i europejskiej - to cecha, która łączy zaplanowane na dziś debaty i rozmowy. Budownictwo, transport, energia, technologie, edukacja i rynek pracy, globalna gospodarka i ekspansja - to hasła opisujące bogaty program pracowitego wtorku.


  • Dziś drugi dzień EEC Online, wydarzenia przygotowującego wrześniową edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W bogatym programie budownictwo i transport, ale także rynek pracy i rzut oka na globalne i geopolityczne uwarunkowania rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki.
  • Dyskusjom o kształcie i perspektywach gospodarki w fazie odbudowy po pandemicznym kryzysie towarzyszy nadrzędna refleksja o nabierającym znaczenia zielonym trendzie. Idea zrównoważonej produkcji przewija się w dyskusjach na każdy niemal temat.
  • Zrównoważone budownictwo to trend, którego nie da się zatrzymać. Zielony transport przybrał na polskim gruncie postać konkretnego projektu Zielonej Kolei. W obu przypadkach rozwiązania prośrodowiskowe mają silny aspekt ekonomiczny.
Pierwszy dzień EEC Online w znaczącej części poświęcony był kwestiom makroekonomicznym i strategicznym. Dzień drugi to już niemal wyłącznie przybliżenia konkretnych, branżowych kwestii, problemów i wyzwań.


Zielony ład

Jak powinno wyglądać budowanie w erze zrównoważonego rozwoju? Czy w Polsce istnieje budownictwo zeroenergetyczne? Jak projektować, by obiekt spełniał zielone standardy i zaspokajał ambicje związane ze współczesnymi trendami. To zasadnicze pytania sesji dyskusyjnej z udziałem Anny Korneckiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Partnerami w dyskusji będą przedstawiciele firm - budowlanych potentatów jak Erbud oraz podmiotów, które świadczą dla budownictwa usługi i dostarczają towary, silnie związanych z zielonym trendem. To menedżerowie Siemens Polska, Saule Technologies, Grupy Selena i Columbus Energy.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, oraz Andrzej Bittel, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu to goście debaty „Kierunek - zielony transport. Kolejowe cargo”. Projekt oparcia kolei na odnawialnych źródłach energii i przyszłość polskiego rynku kolejowych przewozów towarowych to dwie dominanty tej debaty.

CTL Logistics, przewoźnik aspirujący do roli jednego z liderów zielonej transformacji na polskich torach, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Alstom, Cargounit i Budimex. Taki zestaw dyskutantów zdradza, że będzie mowa także o roli nowoczesnej, zintegrowanej i dostępnej infrastruktury transportowej oraz o idei nowej mobilności, której tak dużą wagę przypisuje polityka Unii Europejskiej.Future, czyli trendy przyszłości

Cykl rozmowy o trendach przyszłości przyniesie informacje i opinie o tak dynamicznie rozwijającym się w pandemicznych realiach rynku e-commerce, nowych zachowaniach konsumentów i logistyce. Rola nowych technologii w gospodarczych przemianach czasu pandemii i resetu gospodarki to inny naturalny temat rozmów o trendach. W drugim dniu EEC Online nie zabraknie refleksji o rynku pracy, tak zmienionym w realiach wygasającej pandemii czy o roli edukacji.Osobny blok tematyczny zostanie poświęcony międzynarodowej ekspansji w nowych realiach geopolitycznych szybko zmieniającego się świata. W debacie o globalnym kontekście rozwoju europejskiej i polskiej gospodarki prestiż i kompetencje zapewnią wysocy rangą przedstawiciele MSZ oraz eksperci z Instytutu Boyma. Głos zabiorą przedstawiciele polskich eksporterów, sektora finansowego i samorządu gospodarczego.

Nowy klimat regulacyjny, nowe zasady finansowania i wsparcia, dostępność rynków, zmiany w logistyce to ważne wątki tej dyskusji. Potencjalnie interesujące dla polskich firm rejony świata: Azja Południowo-Wschodnia, kraje Ameryki Południowej, Afryka, w tej części debaty przybliżą: Janusz Piechociński, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, wicepremier, minister gospodarki w latach 2012-2015, oraz Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej wystawy EXPO 2020 w Dubaju.


Kontynuacją poniedziałkowych debat o odnawialnych źródłach i rynku energii będą rozmowy pod szyldem „Polska energetyka wiatrowa na morzu - wizja i realizacja”. Ich bohaterami będą przedstawiciele inwestorów: Ørsted Offshore i PGE Baltica.


Różnorodność tematyczna EEC Online to przedsmak tego, co czeka uczestników jesiennej (20-22 września 2021 r.) XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego - wydarzenia zaplanowanego w formule hybrydowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ale z wykorzystaniem technologicznych atutów sprawdzonych w takich wydarzeniach jak m.in. EEC Online.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Różnorodnie i kompetentnie. Wachlarz tematów na EEC Online

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.140.84
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!