Gaz-System zrobi kolejne podejście do gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

Gaz-System zrobi kolejne podejście do gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: wnp.pl (TE)
  • Dodano: 08-11-2018 16:01

Gaz-System - po unieważnieniu przetargu na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia na odcinku Pogórska Wola - Tworzeń o długości 168 km - zakłada zmianę modelu, w jakim ma zostać zrealizowana ta inwestycja.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W nowej koncepcji przedsięwzięcie będzie realizowane w podziale na część przygotowawczą i budowlaną. Zakres prac przygotowawczych zrealizują podmioty specjalizujące się w danej branży.
  • Niewykluczone jest również podzielenie zamówienia na co najmniej dwa odcinki, porównywalne pod względem długości i aspektów technologicznych.
  • Zdaniem Gaz-Systemu to odpowiedź na potrzeby rynku, która powinna doprowadzić do obniżenia kosztów budowy gazociągu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (10)

Do artykułu: Gaz-System zrobi kolejne podejście do gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

  • inz_emigrant 2019-02-07 16:09:49
    tam gdzie polskie firmy placza ze maja problemy tam wchodzi zagraniczna korporacja i wykonuje prace w kosztach i na czas.
  • Też inżynier 2018-11-10 17:51:14
    Dodać jeszcze należy że historia dowodzi, że dzielenie projektu na loty, nie zmniejsza kosztów, tylko zwiększa. Gdzie sens?
    • Gaz 2018-11-10 22:03:40
      Doszukujesz sie sensu i logiki w działaniach Gaz Systemu? Prędzej złoty pociąg odnajdziesz :)
      • iwia 2018-11-15 13:00:17
        nie podochodzicie do tego filozoficznie, jak absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam gdzie nie widzicie sensu jest pole do popisu dla filozofii ;)P
  • Gaz 2018-11-09 09:51:58
    Trudno się nie zgodzić z kolegami wyżej. To chyba jedyny inwestor który obrał sobie za cel gnębienie wykonawcy, realizacja inwestycji jest u nich na ostatnim planie i zdaje się w ogóle im na realizacji czegokolwiek niezależeć. Najważniejsza jest instrukcja do instrukcji jak ktoś wyżej pisał. Zresztą odbija się to w cenie, realnie te 160km można wybudować za 400-500mln, reszta to ryzyko pracy z nie zrównoważonym klientem.
  • Gazownik 2018-11-09 09:30:24
    Inżynier i Metan mają 100% racji. Kto kiedykolwiek pracował z tym Inwestorem potwierdzi te słowa. Dodatkowo zastanawiający jest fakt, że Gaz-System nie działa logicznie. Unieważnia przetarg bo blisko roku od jego ogłoszenia, kiedy wszyscy dookoła widzą jak kształtują się ceny. Wszystko poszło w górę i nadal drożeje. Jak oni sobie wyobrażają zmniejszenie kosztów ?? Chyba liczą na jakiś cud, a tak zrealizują gazociągi strategicznie na dalszych odcinka, które będą musiały czekać kilka lat na zagazowanie. Gdzie tu logika ??
  • Metan 2018-11-09 05:47:51
    W pełni podzielam zdanie inżyniera. Procedury realizacji robót gazsystemu są tak zawiłe i skomplikowane że wymagają instrukcji do instrukcji. Paraliżują cały proces inwestycji. Im chyba nie zależy na budowaniu rur tylko na papierach a roztropne firmy omijają gazsystem z daleka
    • qwerty 2018-11-13 09:33:22
      taka sytuacja, niedaleko stacji redukcyjno pomiarowej GS ruszyła budowa dużego zakładu produkcyjnego, potrzeba wymienić układ pomiarowy bo stacja nie wyrobi na zasilenie obszaru plus ten zakład. i co robi gaz system? Każe złożyć wniosek, a czas na wymianę układu to ponad dwa lata, może więcej, gdy tymczasem zakład produkcyjny będzie gotowy do pracy w 10-14 miesięcy. To ma być poważna firma, taki operator? Trzeba wybudować dodatkowy gazociąg dystrybucyjny 3km z innej strefy, co potrwa krócej niż wymiana układu pomiarowego na stacji. Brawo GS, brawo.
      • Yogi 2018-11-15 18:16:03
        Należy się zastanowić na połączeniem Gaz Systemu i Dystrybucji i utworzeniem jednego operatora. Wtedy cała masa tego typu idiotyzmów na styku GS-Dystrybucja zniknie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.250.73
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!