IEA: Pogoda będzie miała znaczący wpływ na rynki gazu

IEA: Pogoda będzie miała znaczący wpływ na rynki gazu
Jak ocenia IEA, początek 2022 r. nie przyniósł niskich temperatur, co wraz z większym importem LNG przełożyło się na umiarkowanie wysokie ceny w Europie. fot. unsplash.com/david Griffiths

W napiętej sytuacji na rynkach gazu, znaczący wpływ na ich zachowanie będzie miała pogoda i temperatury do końca zimy - ocenia Międzynarodowa Agencja Energii (IEA). Według niej, każda oznaka chłodów, albo problemów z podażą doprowadzą do wzrostu cen.

W raporcie o rynku gazu w I kwartale 2022 r. IEA szacuje wzrost globalnego zużycia gazu w 2020 r. na 4,6 proc., co dwukrotnie przekracza spadek konsumpcji w 2021 r., więcej ponad dwukrotny spadek odnotowany w 2020 r. Silny wzrost popytu w roku 2021 był napędzany ożywieniem gospodarczym, które nastąpiło po blokady z poprzedniego roku i następstwa ekstremalnych warunków pogodowych wydarzenia.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: IEA: Pogoda będzie miała znaczący wpływ na rynki gazu

  • Pan Tadeusz 2022-02-07 06:21:05
    Biorąc pod uwagę Międzynarodową Agencję Energii spodziewałem się czegoś więcej, niż tylko wyjaśnień dotyczących wysokości cen gazu ziemnego w wyniku obniżenia się temperatury powietrza. Czy informacje względem zwiększonej podaży w związku ze zwiększeniem podaży po okresie pandemii. Agencja zamiast po okresie pandemii wdrożyć programy na skalę światową w celu ograniczania (równego rozdziału) gazu ziemnego, tak żeby wszystkie Państwa gospodarek świata miały szanse na odbudowę, to niestety nie skoordynowane działania skutkują takim efektem jaki obecnie ma miejsce. Brak rozwiązań i koordynacji czy narzędzi, które pozwaliły by rozwiązać istotne problemy o niczym dobrym nie świadczy, a mówienie o wpływie temperatury na rynek i ceny to mogą sobie mówić ludzie w pubie, a nie eksperci.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.237.61
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!