Koszalin dołącza do akcji „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”

Koszalin dołącza do akcji „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”
mat.pras.
  • Autor: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
  • Dodano: 25-05-2022 15:44

Miasto Koszalin kolejnym samorządem, który wraz z Polską Spółką Gazownictwa realizują kampanię społeczną pod hasłem „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”. Kampania ma na celu zarówno rozwój sieci gazowej, jak i redukcję emisji szkodliwych pyłów do atmosfery, co przekłada się na poprawę życia mieszkańców.

– Polska Spółka Gazownictwa od wielu lat konsekwentnie podąża drogą zrównoważonego rozwoju, podejmując kolejne inicjatywy w duchu koncepcji odpowiedzialnego biznesu. Chcemy być nie tylko firmą dbającą o bezpieczeństwo energetyczne wszystkich Polaków, ale także angażującą się w inicjatywy społeczne służące naszym rodakom. Dlatego rokrocznie włączamy się w realizację pomysłów, dzięki którym będziemy mogli żyć w lepszym i bardziej przyjaznym otoczeniu – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Podczas konferencji miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia między Polską Spółką Gazownictwa, a gminą Miastem Koszalin. Dzięki niemu w Koszalinie zamontowany zostanie nowy punkt pomiaru czystości powietrza. 

– Tablica to jeden z elementów projektu „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”, który ma na celu zwiększenie ekologicznej świadomości wśród mieszkańców. Poprzez akcję chcemy zachęcić mieszkańców do wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych na piece gazowe. Polska Spółka Gazownictwa stale realizuje nowe inwestycje, rozbudowując tym samym sieć dystrybucji gazu ziemnego. Tylko w 2021 r. na takie działania na obszarze gminy Miasto Koszalin przeznaczyliśmy 3,38 mln zł  – dodał Krzysztof Nieckarz, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Koszalinie.

Władze miasta Koszalina wiążą duże nadzieje w związku z podpisana umową. Mają nadzieję, że pomoże ona poprawić jakość powietrza i tym samym wpłynie na ochronę środowiska w regionie. 

– Walka ze smogiem to ogromne wyzwanie. Niezwykle istotne jest przy tym zachowanie dbałości o interesy mieszkańców gmin z jednoczesną troską o jakość powietrza, którą można znacząco poprawić eliminując nieekologiczne źródła energii – podkreślił Piotr Jedliński Prezydent Miasta Koszalin.

Kampania „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”  realizowana jest w związku z rządowym programem „Czyste Powietrze” i wpisuje się także we wdrożoną Centralną Ewidencje Emisyjności Budynków (CEEB). Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych, niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych, zobowiązani są złożyć do 30.06.2022 r. w ww. ewidencji deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw. Obecnie trwa Wielki Wyścig Gmin – po trofeum Lidera CEEB.

Partnerami kampanii „PRZYŁĄCZ SIĘ – LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH" są: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz Politechnika Warszawska.

 

 

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koszalin dołącza do akcji „Przyłącz się. Liczy się każdy oddech”

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.251.94
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!