Majewski: GK PGNiG będzie jednym z filarów gospodarki wodorowej w Polsce

Majewski: GK PGNiG będzie jednym z filarów gospodarki wodorowej w Polsce
Według prezesa PGNiG wykorzystanie infrastruktury przesyłowo-magazynowej grupy, jest krytyczne dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce w dłuższym horyzoncie czasowym. fot. materiały prasowe

Nie zbudujemy gospodarki wodorowej bez możliwości dystrybucji i magazynowania wodoru, w szczególności na dużą skalę - powiedział prezes GK PGNiG Paweł Majewski. - Rozwój tych obszarów to priorytet dla spółki, bo ma m.in. niezbędną infrastrukturę. - Prezes Dodał, że spółka nie wyklucza zaangażowania w inne dziedziny gospodarki wodorowej w synergii z innymi uczestnikami tego rynku.

  • Majewski poinformował, że PGNiG SA "bierze aktywny udział w prowadzonych pod auspicjami rządu pracach nad założeniami rozwoju rynku wodorowego w Polsce".
  • Jak zauważa Majewski kluczowe będą dla wodoru w Polsce jego dystrybucja i magazynowanie.
  • Te ambicje jednak nie zaślepiają prezesa. Majewski stwierdził, że dostosowanie istniejącej infrastruktury do celów transportu wodoru i paliw opartych na mieszance wodoru i gazu ziemnego czy biometanu "jest dużym wyzwaniem".
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Majewski: GK PGNiG będzie jednym z filarów gospodarki wodorowej w Polsce

  • Polak 2021-01-06 16:51:43
    Mając na uwadze zwiększanie zero emisyjnych źródeł energii, które będą odgrywały dużą rolę w produkcji energii elektrycznej czy energii cieplnej, budowaniu rynku samochodowego w szczególności względem opłat CO2, istotne jest posiadanie infrastruktury, która będzie w stanie w sposób sprawny dokonać przesyłu. Dlatego tak istotne jest zweryfikowanie posiadanych zasobów czy bez większych strat wodoru, infrastruktura dystrybująca będzie to paliwo w sposób bezpieczny dostarczyć do odbiorców/klientów. Jako spółka o znaczeniu strategicznym dla krajowego dostawcy paliwa gazowego, a w przyszłości i wodoru dobrze by było gdyby PGNIG było również w stanie wytwarzać/produkować wodór, wykorzystując potencjał polskiej kadry inżynierskiej, jak i dostępnych źródeł finansowania że środków unijnych w ramach budżetu UE. Życzę powodzenia, bo wyzwań przed spółką jest bez liku.
  • wiesław 2021-01-06 15:02:33
    pisdojec mianowany spowoduje nam parę eksplozji zanim zejdzie na ziemię. wyślijcie go gdzieś do szkoły średniej
  • garfield 2021-01-06 11:00:43
    gospodarka wodorowa była jeszcze jak były gazownie , w skład gazu koksowniczego wchodzi 50% wodoru , a gdzie się podziały źródła geotermalne , to stabilne źródło energii dostarczające ją 24 godz. na dobę , w odróżnieniu od wiatru i słońca
    • Realia 2021-01-06 11:10:52
      A gdzie są? Nie leżymy na obszarach sejsmicznych (na szczęscie). Rydzyk wiercił i dowiercił się zaledwie do trochę ponad 20*C.Do ogrzewania może to wystarczyć, ale do wytwarzania energii elektrycznej wątpię.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!