Niepokojące dane. Nowy rekord emisji metanu

Niepokojące dane. Nowy rekord emisji metanu
Producenci ropy i gazu są powszechnie krytykowani za tolerowanie wycieków tego groźnego gazu cieplarnianego z rurociągów, tłoczni i na terenie odwiertów gazowych fot. mat. pras.

U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration, amerykańska rządowa instytucja zajmująca się prognozowaniem pogody, opublikowała nowe niepokojące dane dotyczące stężenia metanu w powietrzu. To obok dwutlenku węgla jeden z najbardziej problematycznych gazów cieplarnianych.

Jak wynika z najnowszych danych tej instytucji rządowej, cytowanych przez agencję Bloomberg, w 2019 roku nastąpił znaczny, wręcz skokowy wzrost poziomu metanu w powietrzu. Ten gaz cieplarniany jest emitowany zarówno ze źródeł przemysłowych, jak i naturalnych.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Niepokojące dane. Nowy rekord emisji metanu

  • Kaem 2020-04-09 09:37:44
    Ale bzdury. Od kiedy to ze spalania metanu (a nawet węgla) powstaje metan. Powstaje para wodna trochę CO2 i ciepło! Artykuł skierowany do czytelnika na poziomie Grety--na.
    • skorpion13 2020-04-09 12:51:41
      A proces wydobycia węglowodorów kopalnych, węgla i niektórych innych kopalin to pies? Proces szczelinowania hydraulicznego już powoduje powstanie ,,metanizowanej'' wody sodowej w studniach wielu okręgów w USA. Każde odkręcenie kurka w kuchni gazowej to jest 100 cm^3 metanu w powietrze, tak samo każdy ,,odpał domowego pieca kąpielowego czy centralnego ogrzewania. A liczba tych urządzeń rośnie. Metan jest zgodnie z danymi 52x skuteczniejszym izolatorem niż wyklinane CO2, które ma pewne korzystne aspekty podwyższonego stężenia (np kilkunastoprocentowy wzrost wydajności w rolnictwie). Reasumując: Zanim kolejny raz puścisz baka w komencie - najpierw się zastanów.
      • Zib 2020-04-09 14:22:29
        Gaz zalega na 5-1 km, a wodę wydobywają góra 100m rzadko się głębiej, nie ma pola styku obu struktur!!! A jeśli to niezwykle rzadko!
  • Jan 2020-04-09 08:56:03
    Tłumaczę: "Obecnie w znacznej mierze do wzrostu stężenia tego gazu w powietrzu przyczynia się przemysł i spalanie paliw kopalnych." znaczy: "nic na ten temat nie wiemy, bo to jest nie mierzalne, ale zaczynamy propagandę, żeby z czasem móc nałożyć dodatkowe podatki na gaz i rolnictwo." Dodaję: Ciemny lud przyklaśnie, a na końcu to i tak on zapłaci za tę pozbawioną podstaw naukowych akcję, w cenach energii i mięsa.
  • Pytia 2020-04-08 16:01:08
    A może jakieś fakty??? Czy tylko "w porównaniu do analogicznego okresu..."

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.172.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!