PARTNERZY PORTALU

Nowy wiceprezes Gaz-Systemu

Nowy wiceprezes Gaz-Systemu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System powołało Krzysztofa Jackowskiego do zarządu spółki. Nominację należy wiązać z coraz większym zakresem obowiązków, jakie ma państwowa spółka.

Gaz-System to spółka odpowiedzialna za kluczowe w kraju elementy infrastruktury gazowej: m.in. gazoport, gazociągi przesyłowe i planowany gazociąg do Norwegii – Baltic Pipe. Nominację należy wiązać z rosnącym zakresem obowiązków spółki i nasileniem inwestycji.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (11)

Do artykułu: Nowy wiceprezes Gaz-Systemu

 • Max 2019-01-02 15:46:51
  Czy wiecie ile oferują za dzierżawę hektara ziemi pod farmy słoneczne? Szesnaście tysięcy rocznie!!! To firmy prywatne. Polskie państwo mające w pamięci tradycję czasów Stalina i Bieruta upraszcza sobie sprawę.: Zawłaszcza chłopskie grunty na mocy tzw. specustaw! Rolnicze tereny są na siłę konfiskowane pod autostrady za grosze! Pod gazociągi to już nawet za nic! Czy wiecie, że będą jednak płacić za sam gazociąg milion złoty rocznie? Oczywiście nie dla chłopów, ale budżetom gmin. Po co? Aby samorządy nie były zainteresowani organizowaniem chłopskiego oporu! Nasza propozycja: ZORGANIZUJMY SIĘ!!! ŻĄDAJMY ZMIANY SPECUSTAW! Zawalczmy o ten milion złotych rocznie do podziału tylko między właścicieli terenów na gazociąg i o to samo za ziemię pod autostrady. To są nasze pieniądze ! Dla gmin – podatki! Obłuda: Dają „darmowe” wyprawki szkolne -zasrane plecaczki za 300 zł - dla dzieci rolników ograbianych z prywatnej własności na mocy specustaw z dziesiątków tysięcy! Ma to na celu skierowanie społecznej wściekłości na winowajcę zastępczego czyli wykonawcę typu Gaz ¬-system czy Budimex. Pan Wojewoda (ludzkie panisko) występuje potem w roli mediatora godzącego chłopów z podwykonawcą robót. Odwracają uwagę: Pojawiają się „łaskawi dobrodzieje” z propozycjami 50 zł za wwiert geodezyjny, podział terenów na mniejsze działki itp. pozorowane niby działania. I wśród tych „przyjaciół” psy zająca (a konkretnie nas chłopów!) bezczelnie zżerają!!! We wrzawie zanika istota problemu czyli łamanie 7 przykazania Dekalogu i podstawowego prawa do prywatnej własności w naszej niby to „demokracji”. W USA farmer z dnia na dzień milioner bo mu nafta sikła! W USA prywatna własność coś znaczy! W Polsce nie znaczy nic! Jest komunizm! Kto jest temu winny? Odpowiadamy: My chłopi! Bo na to pozwalamy! Nie potrafimy się zorganizować! Nie potrafimy sformułować celów i metod walki! Nie protestujemy! Nie potrafimy wskazać właściwego sprawcy naszych problemów! Nie dostrzegamy jak nami poniewierają ! Liczymy że może wojewoda, może wójt, może ktoś coś zrobi… . Naiwność!!! O swoje sprawy trzeba zadbać samemu! Tylko siła się liczy!!! MUSIMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ!!! A to trudne. Najgorszym jest dotarcie z powyższym do ludzi. Nie rozumieją!!! Jak Polska długa i szeroka trwają jałowe pyskówki z Gaz-Systemem czy Budimexem. Łatwiej chyba jest ordynarnymi słowami na „k” czy „ch” obrzucać pracowników Gaz- Systemu niż pomyśleć… . KOMITET OBRONY CHŁOPÓW
  • gazowa 2019-01-03 10:19:32
   Różnica między farmą wiatrową czy autostradą, a wkopaniem rury w ziemię jest ogromna - przede wszystkim taka działka jest możliwa do uprawy i pełnego wykorzystywania (w niektórych przypadkach 12 m pas kontrolny to wyklucza) ale wciąż działka jest własnością Właściciela do jego użytku. Przy wcześniej wspomnianych fakramch czy autostradach, niestety z nieruchomością trzeba się pożegnać. OPG Gaz-System jest Spółką Skarbu Państwa, monopolistą w przesyle gazu Odszkodowania wypłacane są zarówno właścicielom gruntów za korzystanie z nieruchomości, jak i Gminom. Sądzę, że o większe wynagrodzenia Właściciele powinni zwrócić się właśnie do Gmin, Spółka Skarbu Państwa nie może ingerować na co dana Gmina przeznacza ww odszkodowanie, czy są to np. nowe inwestycje drogowe czy wspomniane wyżej plecaki dla dzieci. Nie bądźmy oportunistami, takie inwestycje jak budowy gazociągów przesyłowych to wielka perspektywa rozwojowa dla naszego kraju. Nie należy organizować się przeciw systemowi budowy, działać jedynie w samorządach lokalnych, które są wynagradzane za niedogodności, wynikające z prowadzenia prac budowlanych.
   • do gazowej - 2019-01-03 11:33:47
    Ten głos jest słuszny - w pojedynkę nic się wskóra... Zorganizowanie się w jakąś organizację na pewno zmieni podejście do kwestii odszkodowań i skończą się pouczenia które sprowadzają się do przerzucenia kłopotów na właściciela gruntu. Te sprawy winien regulować Inwestor tj. Skarb Państwa
  • gazowa 2019-01-03 10:36:30
   Przed wypisywaniem komentarzy nakłaniających do pospolitego ruszenia, proszę najpierw zgłębić tematykę prowadzenia takich inwestycji. Budimex czy inne firmy budujące gazociągi, są jedynie Wykonawcami. Jedynym Iwestorem jest OGP Gaz-System i to właśnie ta Spółka jest właścicielem wbudowanej w nieruchomość rury i pozostaje za nią odpowiedzialna. Fakt, że w Stanach istnieje inne prawo nie powinno rzutować na funkcjonowanie prawa budowlanego w Polsce. A przynajmniej na widzenie inwestycyjne z poziomu roszczeniowca. Proponuję inaczej głosować w kolejnych wyborach, bądź samemu w nich kandydować, niż zwoływać się tutaj bez merytorycznej wiedzy w temacie.
   • do gazowej 2019-01-03 11:30:24
    Pełna arogancji i zaprzaństwa wypowiedź rodem z poprzedniego ustroju politycznego. Niestety prawo w Polsce w przeciwieństwie do USA nie dba o właścicieli gruntów. Czy się to komuś podoba czy nie w Polsce działa się z pozycji silniejszego z prawem do dochodzenia przez 10 lat swoich racji... Ot tyle albo aż tyle... Cała kwintesencja praktyk inwestycyjnych.
   • gazowa 2019-01-03 12:37:44
    być może, ale wypowiedź Maxa jest na tyle rażąca, że ciężko nie wypowiadać się w sposób odbiegający od obiadowej pogawędki. Ze skrajności w skrajność. Zgadzam się z komenatrzem dogazowej dt. systemu prawnego w Polsce, niestety na to wpływu jako zwykli X nie mamy, inwestycje prowadzone są w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, których winni jesteśmy przestrzegać, zarówno jako firmy wykonawcza, jaki i właściciele nieruchomości.
   • do gazowej 2019-01-04 10:49:46
    Dlaczego rażąca? Gdyby nie rażące wypowiedzi np. członków Solidarności za które niektórzy mieli poodbijane nerki lub siedzieli w więzieniach nadal byśmy tkwili w socjalizmie... Tylko odważne głosy prowadzą do zmian. Zmiany ustrojowe są efektem buntu społecznego na bezprawie lub krzywdę ludzi więc może warto wziąć na poważnie głos Max-a - bo w mojej ocenie to cisza przed burzą... Mamy nową epokę - poszanowanie prawa własności - której w Polsce się nie do końca respektuje i szanuje. Pomimo upływu 30 lat po upadku komunizmu nadal wykorzystuje się socjalistyczne sposoby wywłaszczania pod różnymi pretekstami np. bezpieczeństwa energetycznego.
   • fan amercian gaz 2019-01-04 10:52:01
    Ależ dokładnie napisał Max że ma zastrzeżenia do systemu prawnego na który zwykli ludzie nie mają wpływu... On opowiada się za zmianami systemowi które mają swoje korzenie w prawodawstwie komunistycznym - nakazowym...
 • KASTA 2019-01-02 13:48:47
  "Posiada uprawnienia adwokackie" - i nic więcej pisać nie trzeba
 • Akcjonariusz 2019-01-02 12:56:26
  Wody brakuje to buduje się studnię.
 • Picipici 2019-01-02 11:05:44
  murarz domy buduje krawiec szyje ubrania.... nie czytali....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.79.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!