Bowim i jego spółka zależna Passat-Stal dostarczą dla PGNiG rury okładzinowe oraz wydobywcze wraz z osprzętem. Wartość umowy może sięgnąć 56 mln złotych.
Jak wcześniej mówił prezes PGNiG Piotr Woźniak, firma ma ambicje zwiększenia krajowej produkcji węglowodorów. Aby to było możliwe, konieczne są zakupy nowego sprzętu i wyposażenia.
Ile zarobił PGNiG w ubiegłym roku czytaj: Ubiegły rok był najlepszy w historii PGNiG
Co dokładnie zamówił PGNiG? Rura wydobywcza to rura bez szwu o gwintowanych końcach. Wykorzystywana jest do odprowadzania płynu złożowego z odwiertu. Natomiast rura okładzinowa to rura wpuszczana do otworu wiertniczego, służąca do zabezpieczenia ścian otworu oraz tzw. horyzontów wodnych, ropnych i gazowych. Posiadają na obu końcach połączenia gwintowe, służące do łączenia rur w kolumnę rur okładzinowych.
PGNiG to największa firma gazowa w kraju. Wydobycie gazu w ubiegłym roku przez PGNiG sięgnęło 4,53 mld m3 i było większe o 70 mln m3 w porównaniu z produkcją w 2016 roku.