PARTNERZY PORTALU

PGNiG: Stan zapasów gazu na koniec grudnia to ok. 3 mld m sześc.

PGNiG: Stan zapasów gazu na koniec grudnia to ok. 3 mld m sześc.
W porównaniu do 2020 r., spółka podniosła wydobycie gazu (fot. shutterstock)
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Anna Trojanowska
    PAP/AT
  • Dodano: 28-01-2022 20:31

Na 31 grudnia 2021 r. stan zapasów gazu należącego do PGNiG, obejmujący zapasy obowiązkowe, wynosił ok. 3 mld m sześc. - przekazało PGNiG w szacunkowych wybranych danych operacyjnych za IV kwartał oraz cały 2021 r.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

PGNiG opublikował komunikat nt. szacunkowych wybranych danych operacyjnych za czwarty kwartał oraz cały 2021 r.

Spółka przekazała, że na koniec ub.r. stan należących do PGNiG zapasów gazu, obejmujących też zapas obowiązkowy będący w gestii ministra właściwego ds. energii, wynosił ok. 3 mld m sześc. Spółka zastrzegła, że stan ten obejmuje gaz wysokometanowy, zaazotowany zmagazynowany w Polsce i za granicą oraz gaz LNG w terminalach. Dane nie obejmują wolumenu gazu ziemnego będącego w gestii operatora przesyłowego gazu - Gaz-Systemu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: PGNiG: Stan zapasów gazu na koniec grudnia to ok. 3 mld m sześc.

  • Ar 2022-01-30 02:33:56
    Dzialania dywersyfikacyjne sa najwazniejsze i dobrze, ze to sie dzieje, ale zamykanie slow krytyki tez nie jest wskazane. Jezeli ktos krytykuje jak np. ja, to chce dobrze i zwracam na pewne sprawy uwage. Uwazam, ze kierowanie sie do gazu i zwiekszanie co roku o miliardy metrow szesciennych importu gazu nie jest dobrym rozwiazaniem, choc PGNIG sie cieszy bo ma marze... Przypomne, ze jeszcze 15 lat temu Polska potrzebowala okolo 10 miliardow a teraz okolo 22 miliardow metrow szesciennych gazu (oprocz PGNIG mamy tez innych operatowrow sciagajacych gaz). Jak bedziemy odchodzic od wegla za 10 lat bedzie to byc moze nawet 40 miliardow m3. I teraz zagrozenia: Jak slysze, ze gaz z Niemiec, albo z Czech nie jest kierunkiem wschodnim to smiac sie chce, bo to tez gaz ruski i moze nam byc tez uciety, gdy Ruscy zmniejsza eksport a Niemcy beda patrzec na siebie. Rura do Norwegii jest na pewno bardzo dobra sprawa, ale w czasie konfliktu wystarczy tylko jeden okret podwodny i jeden maly pocisk, aby te rure unieruchomic. Terminal w Swinoujsciu tez mozna trzema rakietami z samolotu calkowicie zniszczyc. Uzaleznianie sie wiec od gazu i ograniczanie wegla jest bledem, choc rozumiem, ze wegiel znacznie bardziej zanieczyszcza srodowisko i prowadzi bardziej do ocieplenia klimatu. Polska powinna jak najszybciej postawic na elektrownie atomowe, ktore powinny byc budowane w miare pod ziemia, albo z odpowiednim zabezpieczenie przeciwrakietowym. To jest jedyna droga - oprocz fotowoltaiki i wiatrakow, biogazu, lapanie metanu itd. Gas nie jest bezpieczny - niestety.
    • Wiejo 2022-01-30 13:53:28
      Elektrownie a atomowa pood ziemiá? Lol gościu , te obiekty są najbardziej wrażliwe na takie ataki
  • Taka prawda... 2022-01-29 22:35:44
    Ładnie napisany i skrojony komunikat na potrzeby uspokojenia odbiorców gazu ziemnego w Polsce. Chociaż, jak widać po komentarzach i komentujących są osoby, które podchodzą do tego niepotrzebnie emocjonalnie.
  • JJ 2022-01-29 18:20:48
    O ile nie będą strzelać do wpływających gazowców, to jesteśmy bezpieczni.
  • J 2022-01-29 13:28:03
    Dodaj do tego akumulację jaka znajduje się w gazociągach, które tak naprawdę są największym magazynem w kraju, do tego masz cały czas transporty LNG, możliwość zakupu przez interkonektory jak również wydobycie własne - na zimę jesteśmy dobrze zabezpieczeni.
  • Maggir 2022-01-29 11:18:28
    Podobno magazyny gazu w Polsce pomieszczą 3 mld m3. Polska zużywa rocznie około 16 mld m3, a zatem nie możemy się czuć bezpieczni.
    • kawa 2022-01-29 15:40:05
      komentarz podpisany "Maggir" ujawnia kompletną ignorancję piszącego w temacie działania systemu gazowniczego.
    • Won za Don 2022-01-30 10:47:18
      Masza sieje ruską propagandę.
    • Piotrek 2022-01-31 11:20:14
      Nie napisali ile ma Gaz-System, sądzę że może mieć drugie tyle w podziemnych magazynach i w rurociągach, których jednak nigdy nie można wyczerpać do zera.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.205.66.93
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!