PSG na konferencji Energas 2022

PSG na konferencji Energas 2022
mat.pras.
  • Autor: Artykuł Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
  • Dodano: 31-01-2022 09:18

W dniach 26-28 stycznia 2022 r. w Targanicach odbyła się kolejna edycja konferencji naukowo-technicznej Energas. Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) reprezentował m.in. członek zarządu PSG ds. technicznych Marian Żołyniak.

Po blisko dwóch latach przerwy (gdyż z powodu pandemii nie odbyła się zeszłoroczna edycja), przedstawiciele firm gazowniczych, dostawców urządzeń i technologii, a także firm wykonawczych i świata nauki spotkali się na kolejnej edycji konferencji Energas. Tematem przewodnim wydarzenia były „Gazociągi wysokiego ciśnienia – nowe technologie, prace specjalistyczne, usługi i urządzenia sieci gazowej”.

Polska Spółka Gazownictwa podczas spotkania przedstawiła kwestię wyzwań rozliczeniowych związanych z zasilaniem w paliwo gazowe wyspowych stref dystrybucyjnych z wykorzystaniem stacji regazyfikacji LNG, natomiast Marian Żołyniak, członek zarządu PSG ds. technicznych, wziął udział w panelu, którego tematem był „Rozwój systemu przesyłowego oraz dystrybucyjnego gazu ziemnego w obliczu aktualnej sytuacji na rynku gazowniczym”.

– Polska Spółka Gazownictwa to dobrze i sprawnie działająca maszyna. Ostatnie lata były dla nas ogromnym sukcesem. W porównaniu do 2015 r. liczba kilometrów sieci gazowej wzrosła o 14% – ze 176 tys. do ponad 200 tys. km. Ale PSG to nie tylko inwestycje, to także dbanie o bezpieczeństwo Polaków. To Pogotowie Gazowe gotowe służyć naszym obywatelom 24 godziny na dobę – zaznaczył podczas panelu Marian Żołyniak.

W ramach konferencji podjęta została również problematyka aktualnych wyzwań i rozwiązań technicznych w obszarach związanych z LNG, CNG, biometanem i wodorem jako paliwem przyszłości. Przedstawiono także zagadnienia związane z technologiami w zakresie budowy gazociągów, prac spawalniczych czy też samej eksploatacji gazociągów. Konferencja była interesującą platformą wymiany informacji, doświadczeń oraz szerokiego spojrzenia na zachodzące zmiany w branży energetycznej.
×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PSG na konferencji Energas 2022

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.118.27
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!