Uczestnicy konferencji Gazterm: biometan to szansa dla Polski

Uczestnicy konferencji Gazterm: biometan to szansa dla Polski
Biometan to szansa dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju fot. mat. pras.

Biometan to szansa dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju – wskazywali we wtorek uczestnicy drugiego dnia konferencji Gazterm, która odbywa się w Międzyzdrojach.

"Mój apel do kolegów gazowników - potraktujmy biometan jako gigantyczną szansę z punktu widzenia polskiej gospodarki przede wszystkim, ponieważ to nie tylko szansa dla producentów rolnych, biznesmenów rolnych (…), ale to przede wszystkim szansa dla (…) zbudowania nowej gałęzi przemysłu w Rzeczpospolitej" - powiedział we wtorek podczas panelu poświęconego biometanowi wiceprezes zarządu PGNiG Jarosław Wróbel.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Uczestnicy konferencji Gazterm: biometan to szansa dla Polski

  • gazubio 2020-10-07 19:21:48
    nigdzie nie napisałem że chcę dopłat do górnictwa, wsadź sobie te dotacje w buty masz ciemniaku h t tp s://www.gramwzielone.pl/bioenergia/3702/spiegel-biogazownie-to-w-niemczech-coraz-wiekszy-problem-jest-ich-za-duzo ht tps://swiatrolnika.info/niemieckie-biogazownie-stanowia-smiertelne-zagrozenie-dla-srodowiska-klimatu-i-ludzi-morze-obornika-a-mialo-byc-bio-i-eko ht tps://biznesalert.pl/biogaz-niemcy-energetyka-oze-gaz/
  • gupek wioskowy 2020-09-30 09:15:57
    Pytanko mam małe do ekologistów: czy SPALANIE biogazu NIE produkuje CO2 i innych gazów cieplarnianych?
    • olo 2020-09-30 14:57:00
      Mam pytanie do gupka wioskowego: skąd bierze się biogaz? Nie wiesz gupku wioskowy, że z rozkładu materii organicznej, która powstała dzięki asymilacji CO2 z powietrza?
  • Zeghar 2020-09-29 22:31:27
    Nie jest to nowa gałąź, tylko u nas jest to ślepawa uliczka, w którą wtopiono już masę czasu, kasy i "badań" otrzymując coś, co fotowoltaika przebija bez najmniejszego wysiłku. Biogaz ma szczęście, że państwowa PGNiG chce się tym zająć, bo jakoś nie słychać o żadnym prywaciarzu chcącym zająć się tym "zyskownym" sektorem pozyskiwania energii.
    • specjalista 2020-09-30 00:48:55
      Zeghar, ale bredzisz... jak chcesz pobić elektryczną sprawność działania biogazowni (do 95% w skali roku, z pełną kontrolą czasu wytwarzania energii elektrycznej) z nędzną sprawnością fotowoltaiki poniżej 20%, działającej w dodatku tylko w dzień, zwłaszcza słoneczny? Idź się lecz na nogę, bo na głowę to już za późno ;)
  • realista 2020-09-29 18:29:09
    Po co topić kasę w nierentownego górnictwa jak by można je było zainwestować w rozwój nowej gałążi przemysłu biogazowni. Biogaz wytwarzany z krajowego substratu to dywersyfikacja dostaw gazu, wzrost bezpieczeństwo energetycznego i spadek kosztów zakupu importowanego gazu. Na tym by mógł zarobić przemysł, rolnictwo, energetyka, paliwa, gazownictwo. W Niemczech jest ponad 10 000 biogazowni a w Szwecji biogaz jest paliwem do napędu ciężarówek , autobusów i pociągów.
    • gazubio 2020-10-07 07:36:55
      dobrze by było żeby nie przesadzić, bo w Niemczech była taki trend, że mnóstwo rolników przerzuciło się na uprawy roślin "energetycznych" w dużej mierze kukurydzy, zaczęło im brakować różnorodności produktów i zwiększyli import. Akurat polskie rolnictwo na tym skorzystało, ale to nie o to chodzi. Przestawianie produkcji do biogazowni, bo się opłaca, jest zagrożeniem dla dostaw żywności. Kolejna sprawa, dochodzi często do skażenia - niekontrolowanego rozlania gnojowicy, substratów fermentacyjnych, kiszonki, zanieczyszczenie wód gruntowych. Emisja siarkowodoru, metanu (o wiele silniejszy efekt cieplarniany niż CO2) oraz Co2 tak bardzo "zwalczanego". To nie jest taki złoty i czysty interes, raczej śmierdzący i ma swoje problemy. Ale to nasze kopalnie są zwalczanie przez eurokratów. Jakoś słabo słychać protesty ekooszłomów o brudzące biogazownie w których łamie się zasady ochrony środowiska. Biogazownie mogą być w miarę "czyste" ale pogoń za zyskiem powoduje działania niszczące dla środowiska.
      • realista 2020-10-07 17:06:25
        Nie masz pojęcia o biogazowniach za to byś chciał wiecznych dopłat do nierentownego górnictwa.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!