Czekając na obrady Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników

Czekając na obrady Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników
Według Wacława Czerkawskiego należy jak najszybciej zwołać obrady górniczego zespołu trójstronnego Fot. PTWP
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: JD
  • Dodano: 31-08-2020 14:52

Dopóki jest pandemia koronawirusa, to każda rozmowa o zwołaniu obrad Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników jest bezprzedmiotowa, bowiem kończy się stwierdzeniem, że mamy pandemię i nie można się spotykać - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ województwa śląskiego a zarazem współprzewodniczący Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Jest to co najmniej dziwne, gdyż inne spotkania się odbywają, a ponadto można by zorganizować obrady górniczego zespołu trójstronnego w trybie on-line - podkreśla Wacław Czerkawski. - Jednak pytanie, z kim rozmawiać, skoro nadal nie ma osoby decyzyjnej. Jeżeli taką osobą miałby być przedstawiony przez wicepremiera Jacka Sasina podczas spotkania 28 sierpnia Artur Soboń, to powinien on niebawem spotkać się z przedstawicielami górniczego zespołu trójstronnego, czyli stroną społeczną i pracodawcami. Być może, jak będzie on już oficjalnie ministrem odpowiedzialnym za energetykę i górnictwo, to uda się zorganizować obrady górniczego zespołu trójstronnego - wskazuje Wacław Czerkawski.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Czekając na obrady Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników

  • Pracownik 2020-09-02 08:26:54
    A moze powinniś my wrocic do czasow przed wielkimi strajkami gdzie przywilej emerytalny po 25 latak otrzymywało 40% dołowcow a nie kazdy. Dlaczego sygnalista ktory niewidział pracy przy wydobyciu i siedzi w czystym powietrzu ma te same przywileje jak osoba ktora po 25 latach jest w stanie fizycznym 70 latka i to tyczy sie nie tylko sygnalistow ale wetylacji, wiertaczy, maszaynistow , gtd,nadsztygarow,BHP, dlaczego sekretarki dostaja barborki jak to świeto gornicze,dlaczego dostaja bony zywnościowe skoro w zapisie widnieje iz nalezy sie to osoba ciezko pracojacych pod ziemia a no właśnie juz wiem bo zwiazki siedza w biorach a praca liczona i przywileje ja tak naprawde powinno sie nalezeć 40% gornikow no i proste a za 20 lat powiedza no mogliśmy uratować gornictwo w polsce ale poco jak stracili byśmy przywileje
  • andrus 2020-09-01 14:46:59
    w czekaniu na michę i nie swoją kasę to są najlepsi wszyscy przywódcy ZZ z epoki PRL na pochybel.
  • Polak 2020-08-31 18:01:55
    Hehe tylko tworzyć kolejne zespoły rady teamy i co tam jeszcze denerwować spotykać się. Tak się kręci powolutku w górnictwie.
  • Krzysztof 2020-08-31 17:48:02
    Ja to bym radził, aby zwołano obrady Zespołu Trójstronnego d/s Bezpieczeństwa Socjalnego... szewców i piekarzy! Te zawody będą potrzebne zawsze. Natomiast w niedługim czasie Świat obejdzie się bez węgla i wyjdzie mu to "na zdrowie" - w przenośni i dosłownie. Dzisiaj oddano w Szwecji do użytku hutę, która będzie zeroemisyjna i stosuje H2 zamiast węgla koksowego. Mamy w Polsce za drogi Węgiel, aby rozwijać energetykę węglową i tanio z niego produkować prąd (nie mówiąc o drogich uprawnieniach za emisję CO2). Węgla mamy może i na 200 lat (ja mówię, że i na 300), ale takiego który konkurowałby cenowo i jakościowo z ARA (obecnie mniej niż 60 USD) to na Śląsku nie mamy wcale- większość naszego węgla ma niską wartość opałową, zawartość popiołu i Siarki jest wysoka, co raz głębiej musimy fedrować.
  • komuna w górnictwie jest wiecznie żywa 2020-08-31 15:19:49
    A po co w ogóle jest ten zespół d/s bezpieczeństwa socjalnego górników? Jest tak samo potrzebny jak w takich zawodach jak piekarze albo szewcy.
    • Pracownik 2020-09-02 08:13:24
      Oni sa po to by zebrać resztki kasy jaka została w poli do podziału
    • Pracownik 2020-09-02 08:27:49
      Nie komuna tylko nowa komuna bolek

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.111.47
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!