Prezesem zarządu spółki JSW Innowacje, należącej do Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) został Grzegorz Muszyński, natomiast wiceprezesem Mariusz Wielkopolan.
- Od 4 listopada br. obowiązki prezesa w JSW Innowacje pełnił Tomasz Szeszko, którego oddelegowano na to stanowisko z rady nadzorczej.
- Wówczas ogłoszono konkurs na członków zarządu, w którym zgłoszenia kandydatów były przyjmowane do 30 listopada.
- Nowy zarząd ma zacząć swoją pracę od 14 grudnia.
W latach 2007-2013 był prezesem Portu Lotniczego Lublin. W 2014 roku był pełnomocnikiem zarządu województwa lubelskiego ds. rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie.
W 2016 roku był dyrektorem ds. inwestycji oraz pełnomocnikiem zarządu w PKP Polskie Linie Kolejowe. Następnie pracował między innymi w BGK Nieruchomości jako doradca zarządu, a potem jako członek zarządu, PFR Nieruchomości, gdzie był wiceprezesem zarządu.
Zaplecze badawczo-rozwojowe
Z kolei nowy wiceprezes Mariusz Wielkopolan ma 42 lata i pochodzi z Mysłowic. Jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.Od 2001 roku związany z górnictwem. Przed wejściem do zarządu JSW Innowacje był naczelnym inżynierem ds. ruchu I w Centralnym Zakładzie Odwadniania Kopalń należącym do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Od 2014 roku jest przewodniczącym Komisji Finansów i Rozwoju Rady Miasta Mysłowice.
JSW Innowacje znajduje się w strukturach Grupy Kapitałowej JSW i stanowi dla niej zaplecze badawczo-rozwojowe. Kopalnie JSW wydobywają głównie węgiel koksowy potrzeby do produkcji stali.
Działalność JSW Innowacje obejmuje wszystkie fazy działalności o charakterze badawczo-rozwojowym - po analizy wykonalności i nadzór nad realizacją poszczególnych projektów i wdrożeń. Znaczącą rolą spółki ma być m.in. wdrażanie rozwiązań pomocnych dla JSW w zakresie tzw. inteligentnej kopalni.
Zobacz też: W węglu koksowym spogląda się teraz głównie na Chiny i Australię