Kopalnia Silesia szuka inwestora. Mówi się o czterech zainteresowanych

Kopalnia Silesia szuka inwestora. Mówi się o czterech zainteresowanych
Załoga kopalni Silesia liczy, że zakład przetrwa i jeszcze długo będzie wydobywał węgiel Fot. mat.pras.

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia z Czechowic-Dziedzic jest w trudnej sytuacji i ma wydobywać węgiel tylko do końca 2021 roku. Jednak w kopalni liczą, że znajdzie się inwestor chcący przejąć Silesię. - Z powziętych informacji wynika, że w ostatnim czasie czterech inwestorów złożyło oferty na zakup udziałów Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Grzegorz Babij, przewodniczący Solidarności w PG Silesia.

  • Kopalnię Silesia w 2010 roku kupił czeski koncern EPH.
  • Zakład zatrudnia obecnie około 1,7 tys. osób.
  • Pod koniec kwietnia 2020 roku Daniel Křetínský, do którego należy EPH, zapowiedział, że wycofuje się z węglowego biznesu w Polsce.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Kopalnia Silesia szuka inwestora. Mówi się o czterech zainteresowanych

  • Tak tylko pytam. 2020-09-17 20:57:45
    Nazwisko Kretinsky pochodzi od Kretika, czy od (...)?
    • Gość 2020-09-18 11:36:32
      A ty jak masz na nazwisko głąbie?
  • Gomez 2020-09-17 12:56:04
    Ale to nie znaczy że będą wydobywać węgiel. Kupią i coś innego zrobią teren silesi jest wielki i ma własną bocznice kolejową
  • realista 2020-09-17 12:23:51
    Z powodu spadku cen węgla juz wszystkie kopalnie czeskie są nierentowne. Dlatego już w marcu przyszłego roku Czesi zamkną prawie wszystkie kopalnie a w grudniu 2022 roku ostatni zakład górniczy.
    • Damian 2020-09-17 20:04:05
      Nie prawda. Kończą wydobycie bo brak zasobów - wszystko wyfedrowali. Kopalnia Darkov, Lazy, CSA - mają wybrany węgiel do 10, 11 piętra. Jedynie CSM ma zasobów na 8 lat - jak wybudują nowy poziom. Czesi dbają o górnictwo - zapraszam do Karviny.
      • realista 2020-09-17 20:26:45
        Kłamiesz albo nie masz pojęcia.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.179.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!