Państwowa Inspekcja Pracy nakazała kopalniom wypłacić pracownikom wyrównanie za ostatnie trzy lata, z tytułu wynagrodzeń niewypłaconych z tytułu nadgodzin. To kwoty idące w miliony złotych - mówi Zbigniew Rybka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
- Wyniki tych kontroli są bardzo pesymistyczne - powiedział Zbigniew Rybka na posiedzeniu sejmowej komisji ds. kontroli państwowej. Według niego inspektorzy stwierdzili bardzo liczne nieprawidłowości z tytułu braku należnych wynagrodzeń za pracę w ramach nadgodzin.
- Zleciliśmy kopalniom wyrównanie tych wynagrodzeń za ostatnie trzy lata - mówi przedstawiciel inspekcji pracy. Jego zdaniem ostateczna wielkość kwot, jakie kopalnie będą musiały przeznaczyć na te wyrównania będzie znana w okolicach połowy roku.
- Na pewno jednak będą to sumy idące w miliony złotych - zapewnia.