Małgorzata Janowska: walka o Złoczew cały czas trwa

Małgorzata Janowska: walka o Złoczew cały czas trwa
W Szczercowie funkcjonuje odkrywka i ludzie nie mają tam problemów z dostępem do wody - mówi Małgorzata Janowska Fot. Mat. pras.
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Jerzy Dudała
  • Dodano: 25-02-2020 06:01

Musimy mieć zapewnione stabilne dostawy energii 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Energia musi płynąć cały czas. Najlepiej pozyskiwać ją z naszego rodzimego złota, czyli węgla. Tym samym, posiadając własne zasoby, nie możemy dopuścić do uzależnienia od importu surowców energetycznych - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL Małgorzata Janowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Bełchatowa.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Małgorzata Janowska wskazuje, że nieuruchomienie odkrywki węgla brunatnego Złoczew oznaczałoby dla lokalnego rynku pracy prawdziwą katastrofę. 
  • Janowska przypomina, że poza pracownikami kopalni i elektrowni w Bełchatowie są pracownicy licznych spółek zależnych wraz z rodzinami.
  • Na tę chwilę nie słyszałam o żadnej konstruktywnej alternatywie dla Złoczewa - zaznacza Małgorzata Janowska.
„Przyszedł czas na konkretne działania. Od powstania odkrywki uzależnione są bowiem losy naszego regionu oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski” - zaznaczyła pani niedawno, mówiąc o odkrywce węgla brunatnego Złoczew. Sądzi pani, że dojdzie do budowy nowej kopalni?

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (47)

Do artykułu: Małgorzata Janowska: walka o Złoczew cały czas trwa

  • JPi 2020-03-01 14:22:53
    Pani Janowska powinna zacząć od podania listy stołków które grzeją tyłki członków jej rodziny i jej kumpli. Jak wiadomo punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
  • Kato 2020-03-01 09:23:37
    Grabarze Belchatowa
  • Rak 2020-02-27 15:38:23
    Wysuszyc ogromne tereny, zniszczyc rolnictwo to jest wasz cel, zablokowali inwestycje w nowe wiatraki, a buduja odkrywke brawo PiS
  • Bartek 2020-02-27 11:13:54
    Już raz, walczyła pani o sponsoring z PGE dla GKSu Bełchatów i wyszło tak, że klub jest bliski bankructwa..
  • jj 2020-02-26 13:44:12
    Ani energetyka wiatrowa,ani słoneczna nie może być podstawą energetyki takiego kraju jak Polska,gdzie jest potężny przemysł.Te opinie pojawiające się na temat energetyki wiatrowej ,to dyrdymały i żaden normalny rząd nie bierze tych pseudo ekologów pod uwagę.Energetyka wiatrowa może być w Polsce jedynie drobnym uzupełnieniem,ale i tak muszą być w pogotowiu moce z energii pozyskiwanej z gazu.
    • Condor 2020-02-27 09:33:00
      O, to musisz to wytłumaczyć Niemcom, bo oni akurat na wietrze i słońcu opierają swoją energetykę a przemysłu mają dużo więcej niż my. Więc albo oni się nie znają albo ty jesteś ignorantem w tej kwestii.
      • kiks 2020-02-28 12:19:45
        Od kiedy to Niemcy opierają energetykę na wietrze i słońcu? Owszem, ta generacja zyskuje w ogólnym miksie energetycznym, ale do jest tylko część, i do tego wcale nie taka okazała. W dodatku Niemcy już kilka razy posmakowały tej słodyczy: jak wiało i było słońce, to się im system niemal rozleciał z nadmiaru mocy, a Czesi i Austriacy posmakowali zjawiska "przepływów karuzelowych" mocy w systemie. A jak nie wialo i nie było słońca, to cztery litery musieli ratować Francuzi z tymi swoimi niedobrymi atomówkami - gdyby nie ich dobra wola i puszczenie maksymalnych wolnych mocy za Ren, to Niemcy zaliczyliby spektakularny blackout. Także ostrożnie z tą zieloną demagogią...
      • Condor 2020-02-29 00:00:19
        Niemcy opierają swą energetykę na wietrze i słońcu konsekwentnie od wielu lat. W zaszłym roku wyprodukowali z OZE więcej energii niż z węgla i atomu. Produkcja z węgla spadła u nich tylko w 2019 o 31%. Brak wiatru czy słońca jakoś nie spowodował u nich blockautu - mają połączenia transgraniczne, gaz, DSR. Nikogo nie musieli lizać tylko kupili prąd od sąsiadów, wszyscy w Europie tak robią. W przyszłym roku zamykają atomówki a w 2038 ostatnie węglowe. Nie musisz się o nich martwić, martw się o naszą siermiężną energetykę, która coraz bardziej będzie ciągnąć w dół całą gospodarkę.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.24.215
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!