Nie ma węgla. Jest rozpaczliwy apel

Nie ma węgla. Jest rozpaczliwy apel
W segmencie ogrzewnictwa indywidualnego węgiel jest drogi i trudnodostępny Fot. PTWP

W związku z trudną sytuacją na rynku węgla, Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność i Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Polskiej Grupy Górniczej zwróciły się do prezesa PGG Tomasza Rogali o "niezwłoczne wprowadzenie w kanałach bezpośredniej sprzedaży węgla w PGG instrumentów zwiększających dostępność surowca dla mieszkańców województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem byłych pracowników kopalń".

Za "głęboko krzywdzący" uznano fakt, że emeryci górniczy nie mogą kupować opału na zasadach komercyjnych od firmy, której są byłymi pracownikami.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (65)

Do artykułu: Nie ma węgla. Jest rozpaczliwy apel

  • Luk 2022-06-02 11:54:25
    Przecież tego zakazu importu węgla z Rosji domagali się związkowcy. Teraz jest płacz, że polskie kopalnie tego importu nie mogą zastąpić.
  • WĘGIELsponsorPRĄDU 2022-05-29 01:18:13
    Do Zarządu PGG, Tauron Wydobycie i Bogdanki: Wyjaśnienia wymaga też niewątpliwie kwestia formuły kontraktów górnictwa z energetyką. Jeżeli bowiem – wnioskując z wypowiedzi najważniejszych polityków – Polska zamierza importować węgiel z Australii po cenie 40-50 zł/GJ, to nie widzę możliwości wytłumaczenia pracownikom kopalń, ani nawet urzędnikom UE w Brukseli, dlaczego my mamy dostarczać energetyce paliwo za 12 zł/GJ. Nie chcemy żyć z subsydiów, ale zarabiać na siebie i wykorzystać szansę. Tymczasem jesteśmy ponownie traktowani jak kotwica antyinflacyjna, gwarantując niskie koszty paliwa elektrowniom, które pracują teraz pełną parą zarabiając na eksporcie energii elektrycznej, zresztą bez jakiejkolwiek troski o budowanie zapasu węgla na późniejsze miesiące.
    • Zwykły Śmiertelnik 2022-07-13 19:03:25
      Eksport energii elektrycznej z Polski jest naprawdę niewielki. Cena węgla dla energetyki powinna wzrosnąć ale nie drastycznie. Inaczej wszyscy na tym stracimy, ludzie i gospodarka.
  • Jabbaryt 2022-05-26 07:56:41
    Trzeba podziękować całej UE i różnym zasranym timmermansom za ich politykę dekarbonizacji.
  • Gość 2022-05-25 19:23:05
    Wszystko to jest największy oszustwo z tymi cenami był covid też było cholernie drogo teraz jest wolna jest jeszcze drożej
    • Do Gosc 2022-07-24 13:19:04
      I jako zaden polityk nie zgania dzisiaj tego na covid. Tylko na wojne. Wszelkie klopoty gospodarcze które rozpoczely sie od pandemii zamykania wszystkiego sa umywane przez polityków wojna. A to pandemia rozpoczela kryzys gospodarczy. Falszywa pandemia i sztucznie pompowany lockdown.
  • Kronos 2022-05-25 10:42:05
    Przecież macie wreszcie blokadę węgla z Rosji, oc chodzi? Miało polskiego wystarczyć dla wszystkich, a tu okazuje się że jest limitowany, a do tego zasiarczony i z popiołem powyżej 15 proc.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!