Psychologowie z Polskiej Grupy Górniczej oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego przygotowują materiały, pomagające górnikom i ich rodzinom w oswojeniu się z kryzysową sytuacją związaną z pandemią koronawirusa - eksperci będą publikować poświęcone temu teksty i odpowiadać na pytania.
- Kryzys związany z nowym i trudnym dla wszystkich zagrożeniem zdrowotnym wymaga wsparcia psychologicznego dla osób działających szczególnie w specyficznych branżach, do których należy m.in. górnictwa - wyjaśnił pomysłodawca projektu, szef departamentu wsparcia HR w Polskiej Grupie Górniczej Andrzej Sączek.
Przedsięwzięcie ma wypełnić ważną lukę w działaniach zmierzających do przezwyciężenia pandemii Covid-19. Chodzi o wsparcie psychologiczne dla osób, które - jak górnicy - mimo restrykcyjnych obostrzeń, ograniczenia pracy wielu firm i instytucji oraz obaw o własne zdrowie - nadal codziennie wykonują swoje zadania, bez możliwości np. pracy zdalnej.
W ramach projektu psychologowie z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu oraz z departamentu wsparcia HR największej górniczej spółki rozpoczęli przygotowywanie cyklu specjalistycznych artykułów z zakresu psychologii oraz sposobów radzenia sobie w czasie kryzysu.