Solidarność w PGG: na zwałach już pół miliona ton węgla, a będzie jeszcze więcej

Solidarność w PGG: na zwałach już pół miliona ton węgla, a będzie jeszcze więcej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: wnp.pl (JD)
  • Dodano: 16-04-2019 11:33

Na zwałowiskach kopalń Polskiej Grupy Górniczej (PGG) znajduje się obecnie pół mln ton węgla. Zwały będą nadal rosnąć, bowiem spółki energetyczne nie odbierają zakontraktowanego surowca - alarmuje Solidarność w Polskiej Grupie Górniczej i domaga się wyjaśnień od zarządu spółki.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W piśmie skierowanym do zarządu Polskiej Grupy Górniczej 15 kwietnia 2019 roku zaznaczono, że Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Polskiej Grupy Górniczej SA jest zaniepokojona rosnącymi zwałami przy kopalniach PGG.
  • Związkowcy wskazują, że jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest nieodbieranie przez spółki energetyczne zakontraktowanego wcześniej węgla.
  • O perspektywach rodzimych spółek węglowych będziemy dyskutować w Katowicach od 13 do 15 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego pod patronatem WNP.PL. Serdecznie zapraszamy.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (31)

Do artykułu: Solidarność w PGG: na zwałach już pół miliona ton węgla, a będzie jeszcze więcej

  • Pies Baskervill'ów 2019-04-20 21:05:24
    Znowu niezawodny Hutek! Jeżeli idzie Pan do sklepu i ma do wyboru 2 artykuły o podobnej jakości lecz różnych cenach, to który produkt kupujesz? Droższy, bo polski czy tańszy, choćby z importu? Produkujcie taniej i nie pieprzcie!!!
  • Jang. 2019-04-18 19:23:21
    o ile pamietam to mimo importu górnicy wydobywają rocznie ca 60 ml ton węgla Czyli ca 5 ml ton miesięcznie.Mają zatem zapas 0,5 ml ton czyli ilość na trzy dni sprzedaży !!!!Za małą nawet dla prawidłowego funkcjonowania zbytu....W czym rzecz????
  • Klient 2019-04-17 17:03:13
    Przykro mi ale to jedyny komentrz to tego hasła: Oj diri diri oj diri diri! Górnicy jesteście zaskoczeni? jak tam Wasi macherzy zarządzają kopalniami? Sprawnie? To cena węgla wysoka
  • WOJCIECH 2019-04-17 10:48:06
    Kopalnia Sosnowiec zatrudniała swego czasu ok.6000 pracowników, w tym ok 1500 w administracji. Po 1989 roku zatrudnienie spadło do ok. 2000 w tym ok 500 górników. Czyli zatrudnienie w administracji nie zmniejszyło się, bo to byli wszystko pracownicy "chronieni". Na tym polega patologia w górnictwie. Za plecami górników chowa się armia nierobów i darmozjadów, a my mamy płacić coraz więcej za energię elektryczną bo połączono deficytowe, źle zarządzane kopalnie z zyskownymi elektrowniami.
  • WOJCIECH 2019-04-17 10:38:40
    Na zwałach zawsze było więcej węgla w sprawozdaniach niż w rzeczywistości. Czyli podaną ilość można podzielić przez 2 lub 3. Węgiel na zwałach traci na wartości (kaloryczności) i składowanie go przez dłuższy czas jest karygodnym marnotrawstwem. Zwały ulegają też czasem samozapłonowi. Czyli powinny być likwidowane jak najszybciej.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.209.138
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!