PARTNERZY PORTALU

Sprowadzają węgiel do Polski i pomagają w ten sposób Ukrainie

Sprowadzają węgiel do Polski i pomagają w ten sposób Ukrainie
W ramach CSR, firma od wielu miesięcy zaangażowana jest w pomoc humanitarną dla Ukrainy. mat.pras.
 • Autor: Artykuł promocyjny Polskiej Grupy Importowej Premium
 • Dodano: 22-11-2022 14:08

Polska Grupa Importowa Premium, to jeden z największych w naszym kraju podmiotów gospodarczych, zajmujących się sprowadzaniem do Polski węgla. Importowany surowiec jest najwyższej jakości; służy zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i największym spółkom Skarbu Państwa.

Wojna w Ukrainie, rozpętana przez Putina w lutym tego roku, kompletnie zakłóciła łańcuch dostaw surowców zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. W naszym kraju, solidaryzując się z naszymi wschodnimi sąsiadami, jako pierwsi w całej Europie, w kwietniu br. wprowadziliśmy embargo na import rosyjskiego węgla. Komisja Europejska taką decyzję podjęła dopiero w sierpniu tego roku. Od wiosny 2022 roku było więc oczywiste, że krajowa produkcja węgla nie zapełni polskiego rynku i koniecznością stanie się sprowadzanie węgla spoza granic Polski.

Polska Grupa Importowa Premium (PGIP), dzięki zdobytym wcześniej kompetencjom na rynkach światowych, a także dzięki unikalnym kontaktom biznesowym, jako jedna z pierwszych firm w Polsce potrafiła zorganizować sieć współpracy, która pozwala w tej chwili na import węgla w skali ponad 100 tysięcy ton miesięcznie. Surowiec sprowadzany jest rozmaitych kierunków; są to zarówno Australia, Stany Zjednoczone, RPA czy Indonezja, jak i położona w Ameryce Południowej Kolumbia. Całość dostaw realizowanych jest oczywiście frachtem, ale sposób rozładunku surowca w polskich portach jest tak zorganizowany, że nie tworzą się morskie “korki”.

Nie jest tajemnicą, że polskie porty w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku projektowane były głównie pod kątem eksportu, a nie importu surowców. Problemem są dostępność miejsca i wolne, głębokowodne nabrzeża. Specjaliści z PGIP opracowali i wdrożyli nowy rodzaj przeładunku ze statku na statek. Dzięki temu w porcie nie tworzą się zbędne zatory. Kiedy w porcie cumują większe statki, o ładowności od 50 do do 60 tysięcy ton, z zamontowanymi na nich żurawiach i chwytnikach, przy transportowcu pojawiają się mniejsze jednostki o ładowności od 5 do 15 tysięcy ton, na które przeładowywany jest węgiel. Te małe statki podpływają następnie już do terminali płytkowodnych, których infrastruktura wciąż nie jest w pełni wykorzystana. W ten sposób Polska Grupa Importowa Premium już wytyczyła nowy kierunek rozładunku węgla, nie powodująć jednocześnie kolizji z innymi uczestnikami handlu zagranicznego.

PGIP, dzięki swojej solidności i doświadczeniu na rynkach  światowych, ma doskonałe referencje od swoich partnerów handlowych. Spółka cieszy się doskonałą renomą zarówno u firm, w których kupuje węgiel jak i swoich odbiorców, w tym kilku strategicznych dla naszej gospodarki spółek Skarbu Państwa.

W ramach CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), firma od wielu miesięcy zaangażowana jest w pomoc humanitarną dla Ukrainy. Są to zarówno zakupy różnego rodzaju sprzętu, samochodów czy pomoc dla najuboższych w postaci jedzenia, środków higieny osobistej czy leków.

“Kto się nie rozwija, ten zostaje w tyle” - taka jest maksyma zarządu Polskiej Grupy Importowej Premium. Dlatego firma ma ogromne ambicje i dzięki podpisanym kontraktom, chce w przyszłym roku podwoić swoje obroty.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Sprowadzają węgiel do Polski i pomagają w ten sposób Ukrainie

 • Miętus 2022-11-28 06:02:24
  Ruski węgiel w cenie x4 - taki jest efekt embarga. Biznes zawsze znajdzie sobie obejście do kontynuacji, a politykowanie wyczyści jedynie kieszenie podatnikom-pracodawcom, przez wybory dającym utrzymanie darmozjadom budżetówki.
 • Witek 2022-11-24 08:11:30
  Spółka Polska Grupa Importowa Premium to następca katowickiej spółki Sibcoal, której właścicielem była zarejestrowana w Lichtensteinie spółka Adelon Anstalt (Vaduz) powiązana ze szwajcarską spółką Adelon AG (z siedzibą w Baar), która oficjalnie handlowała (do embarga) węglem z Rosji i była oskarżana o wprowadzanie na rynek Ukrainy i Europy węgla produkowanego pod okupacją rosyjską w Donbasie. Główni dostawcy węgla dla Adelon AG to firmy górnicze z Rosji.
 • eee 2022-11-23 20:24:25
  przeładunki to "produkcja" miału
 • obs1248 2022-11-23 14:49:14
  Całkiem cwane. Przeładowują na wodach eksterytorialnych. Przez embargowych idiotów płacimy za to (psucie!) bezsensowny haracz. Znajomy kupił ów importowany surowiec i stwierdził iż jest to ten sam ekogroszek jaki kupił w ub roku (tylko cena!!!). Słowem rządowi idioci do kamieniołomów!!!
 • Witek 2022-11-23 14:31:47
  Ta spółka obwiniana jest w ukraińskich mediach o to, że należy do sieci handlującej węglem rosyjskim. PGIP jest według tych doniesień klonem spółki Sibcoal w strukturach znanego tradera węglem Dmitrija Kowalenki, który prowadzi handel z Rosją mimo zakazów po 24 lutego 2022 r. przy pomocy siatki podporządkowanych sobie spółek w Europie. W Polsce siedziba Sibcoal i PGiP jest rzeczywiście identyczna w Katowicach przy Al. Korfantego 2. Według jednej z wersji w sierpniu tego roku Sibcoal został wcielony do PGiP. Ma to na celu kolejne maskowania, ponieważ poprzednia marka została skompromitowana handlem z Rosją. W oczy wali "proukraińskość" w tytule tekstu i od razu widać, co zleceniodawca próbuje w ten sposób ukryć.
  • d upa 2022-11-23 20:26:47
   biznes is biznes . najlepiej o tym wiedzą amerykańscy rodacy Z ełeńskiego

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.85.190
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!