Tomasz Rogala, prezes PGG: węgiel musi sprostać konkurencji ze strony OZE i gazu

Tomasz Rogala, prezes PGG: węgiel musi sprostać konkurencji ze strony OZE i gazu
Otoczenie górnictwa jest bardzo trudne i tego musimy być świadomi i mówić o tym głośno - mówi Tomasz Rogala, prezes PGG Fot. PTWP
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Dariusz Ciepiela
    Dariusz Ciepiela
  • Dodano: 09-03-2020 06:00

Otoczenie górnictwa jest bardzo trudne i tego musimy być świadomi i mówić o tym głośno. Mamy bardzo dużą konkurencję coraz bardziej efektywnych innych źródeł energii, jak źródła odnawialne i gazowe. Jak podkreślają przedstawiciele rządu, miejsce dla węgla w miksie energetycznym jest, i to jest bardzo ważna informacja - mówi WNP.PL Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Po podpisaniu 21 lutego 2020 r. porozumienia płacowego w Polskiej Grupie Górniczej w spółce jest moment wytchnienia. 
  • PGG wciąż musi walczyć o poprawę efektywności wydobycia węgla i to, aby węgiel był jak najtańszy.
  • Najważniejsze wyzwanie, przed jakimi stoi PGG, to dalsze kontynuowanie wszystkich procesów restrukturyzacyjnych, które trwają w spółce od samego początku jej powstania, czyli od 2016 r. 

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (11)

Do artykułu: Tomasz Rogala, prezes PGG: węgiel musi sprostać konkurencji ze strony OZE i gazu

  • przemek 2020-03-09 14:58:20
    A może warto się zastanowić nad możliwością zdjęcia niektórych podatków nałożonych przez inne rządy na paliwa kopalniane , wtedy na pewno będzie łatwiej konkurować z węglem z zagranicy
    • podatnik 2020-03-09 15:37:42
      A może byś dzisiaj wziął leki bo znowu o nich zapomniałeś.
  • Dr Ryl 2020-03-09 13:42:39
    Myślę, że tak jak zostało tutaj powiedziane - Rogala powinien zacząć obserwować sytuację ..... z boku. Teraz dobra gadka o łańcuchach nie wystarczy. Opowieść jak to z otrzymanych 3,4 mln zł przynieść 0,5 mld strat dokończy ktoś inny
  • Jarek 2020-03-09 11:27:45
    Gdyby zrobić całkowity bilans zysku i strat Górnictwa, to okazałoby się, że Polsce się ono NIE OPŁACA ! Nie chodzi nawet o to, że mamy najdroższy węgiel na świecie (ARA ok. 55 USD) i o Szkody Górnicze- naprawa dróg, torów kolejowych... na Śląsku uszkodzonych przez osiadanie gruntu odbywa się za "niekopalniane" pieniądze, ale chodzi o wydatki na Emerytów Górniczych ! To są ogromne Ukryte Dotacje do Górnictwa i wynoszą rocznie więcej niż przychody PGG. Kopalnie powinny więcej płacić na ZUS- 1.8x za pracownika dołowego, aby częściowo zrekompensować wcześniejsze odchodzenie na emerytury. Zostało to ustawowo zniesione, aby wspomóc kopalnie. Każda branża powinna płacić za siebie, a nie "żerować" na innych !!! Takie coś możliwe jest tylko w ... Polsce. O tym należy głośno mówić !
    • Osama 2020-03-09 11:44:20
      Przyjacielu policz sobie ile podatkiem płaci górnictwo i jaka jest akcyza na węgiel w Polsce a potem porozmawiamy dalej . Bo widzę że dużo gadają ci co niepoczuli smaku roboty na dole
      • obserwator 2020-03-09 12:33:18
        BILANS GÓRNICTWA JEST, BYŁ I ZAWSZE UJEMNY. Sama pomoc publiczna z kieszeni podatników wyniosła aż 13 mld zł. A ile kasy wnieśli do powstania pgg jej udziałowcy? Jak się doliczy koszty dopłat do emerytur, szkód górniczych itp. itd. pomocy ukrytej to pgg jest już od początku bankrutem. Teraz z 500 mln stratą szybko skończy tak samo jak bankruci kw i khw.
  • Jan bez węgla 2020-03-09 09:55:43
    Myślę że można pomału ograniczać wydobycie np. soboty, święta. Po 10 maju (wybory) wszystko się wyjaśni bez względu na wynik wyborów.
  • obserwator 2020-03-09 09:45:48
    Rogala doprowadził do bankructwa pgg bo z 500 mln stratą już wie że to jest koniec. Wie też że węgiel już dawno przegrał konkurencję z OZE i gazem. Ale dalej nic nie robi tylko przeżera kasę i potarza że trzeba zwiększyć efektywność i obniżyć ceny węgla. A że jest z zawodu likwidatorem to już niebawem będzie miał zajęcie przy likwidacji bankruta pgg.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.207.90
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!